На станції метро "Золоті ворота" в Києві відкрили виставку про археологічну культурну спадщину
espreso.tv
Wed, 02 Jul 2025 14:37:00 +0300

Про це повідомляє кореспондентка Еспресо Діана Польова.На станції метро "Золоті ворота" запрацювала віртуальна виставка "Наше підґрунтя". Як розповіла співкоординаторка проєкту Вікторія Колеснікова, однією з задач проєкту було запропонувати людям, які під час тривог перебувають у метро, а також тим, хто щодня користується метрополітеном, додати до їхніх поїздок та перебування в метро інтелектуального, історичного підґрунтя.Проєкт "Наше підґрунтя" дає можливість поцікавитися тим, що повʼязане з місцем, де люди перебувають, які тут історичні ландшафти, яка архітектура. Виставка створена для того, щоб кияни могли більше дізнатися про місто, більше його полюбити й піклуватися про нього.
фото: Діана Польова"Наше підґрунтя — це й підґрунтя нашої ідентичності, і те, що реально, фізично, під землею з погляду археології та давньої історії. Наше підґрунтя — це й метрополітен, який для нас сьогодні не лише транспорт, а й місце сховку", - поділилася Вікторія Колеснікова.Виставка містить історичні довідки про 20 станцій київського метрополітену. Основна мета – зробити інформацію про культурну спадщину доступнішою, а також підтримати тих людей, які перебувають у метро під час повітряної тривоги. Побачити інформаційні стенди можна на різних станціях метро."Я розумів, що треба писати текст, який буде цікавий і доступний всім: від школярів до пенсіонерів. По-друге, це мав бути науково-популярний текст, який був би зрозумілий. По-третє, треба було вибрати якісь речі, про які мало хто знає, але які дуже важливі й цікаві. У текстах присутній і загальний контекст, і окремі події, особистості, які повʼязані з певною локацією. До того ж були дуже серйозні обмеження в обсязі. Треба було вкластися буквально в кілька сторінок", - поділився автор текстів віртуального музею, науковий співробітник Інституту археології НАН України Віталій Козюба.
фото: Діана ПольоваІніціаторами проєкту виступила "Спілка археологів України" за підтримки посольства Канади та Канадського фонду регіональних ініціатив.У Києві виставка триватиме до 24 липня. Подібні ініціативи планують реалізовувати й в інших містах, зокрема у Харкові, Дніпрі та показати віртуальний метрополітен у Львові.


Останні новини
