Кабмін ухвалив важливе рішення щодо статусу інвалідності: що зміниться

Кабінет міністрів України спростив процедуру встановлення інвалідності для декого з цивільних громадян, постраждалих внаслідок повномасштабної російської агресії.
Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на прес-службу Міністерства у справах ветеранів у Facebook.
Що саме змінив Кабінет міністрівУкраїнцям розповіли, що урядовці (за ініціативи Мінветеранів) внесли зміни до постанов, які регламентують порядок встановлення зв'язку між пораненням та отриманням інвалідності:
- №917 від 21 листопада 2013 року;
- №306 від 25 квітня 2018 року.
"Ці зміни стосуються цивільного населення, яке зазнало поранень від вибухонебезпечних предметів", - уточнили в міністерстві.
Для кого важливі ці зміни й що буде даліУ Мінветеранів повідомили, що завдяки рішенню КМУ, статус особи з інвалідністю внаслідок війни зможуть отримати не лише мешканці територій, підконтрольних органам державної влади України (населення яких зазнало поранень від вибухонебезпечних предметів внаслідок збройної агресії РФ).
"Але й ті, хто постраждав на тимчасово окупованих українських територіях, які вже звільнені Силами оборони України", - пояснили в міністерстві.
Йдеться про те, що люди, які отримали серйозні ушкодження здоров'я під час російської окупації (наприклад у Бучі чи Херсоні), матимуть право - після встановлення міжвідомчою комісією Мінветеранів факту ушкодження здоров'я на таких територіях - звертатися до медичних комісій для встановлення відповідного причинного зв'язку.
Це дасть їм змогу в подальшому отримати:
- статус особи з інвалідністю внаслідок війни;
- відповідні соціальні гарантії.
"Це рішення - важливий крок до справедливого визнання страждань цивільного населення та забезпечення належної соціальної підтримки", - підсумували у Мінветеранів.
Публікація міністерства (скриншот: facebook.com/mva.gov.ua)
Нагадаємо, раніше ми розповідали, що окремі категорії громадян повинні обов'язково пройти оцінювання повсякденного функціонування. Це, зокрема, спрощує проходження шляху до отримання статусу інвалідності.
Тим часом Міністерство охорони здоров'я України (спільно з правоохоронцями) провело перевірки рішень медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) щодо посадовців.
У результаті інвалідності позбавили майже півтисячі осіб.
Читайте також, як в Україні розширили перелік причин для оформлення інвалідності.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Останні новини
