Конфлікт Росії та Азербайджану: чим може закінчитися ескалація

Росія наразі заслаба для військового втручання на Південному Кавказі і тиску на окремі країни. Кремль зрозуміє, що переговори краще, ніж конфронтація.
Про це йдеться у матеріалі РБК-Україна "Путін втрачає Кавказ. Як Вірменія та Азербайджан виходять з орбіти Москви".
Аналітик з питань Південного Кавказу Польського інституту міжнародних відносин Войцех Войтасевич у коментарі РБК-Україна зазначив, що влада Азербайджану зацікавлена не у підпорядкуванні Росії, а у проведенні багатовекторної зовнішньої політики. Це підкреслює незалежність і наполегливість Азербайджану.
Азербайджан може дозволити собі таку позицію після перемоги в Карабасі, а також завдяки сильному війську та військовій підтримці Туреччини та Ізраїлю. Тому силовий тиск на Баку малоефективний.
Натомість, за словами аналітика, Москва слабка, щоб тиснути військовим шляхом, тому згодом може перейти до переговорів.
"Через конфлікт в Україні Росія нині надто слабка, щоб здійснювати військове втручання в регіоні Південного Кавказу для тиску на окремі країни. Рано чи пізно Кремль зрозуміє, що закулісні переговори з Ільхамом Алієвим (президентом Азербайджану - ред.) дадуть кращі результати, ніж відкрита конфронтація", - зазначив Войтасевич.
Напруження між РФ та АзербайджаномНещодавно між Росією та Азербайджаном спалахнув новий конфлікт. Його спровокували масовані затримання членів азербайджанської діаспори в Єкатеринбурзі, загибель двох осіб та поліцейські рейди проти діаспори.
В Азербайджані відповіли на такі дії Москви арештами агентів ФСБ й зачисткою проросійських ЗМІ. Також Азербайджан скасував усі російські культурні заходи.
Варто нагадати, що цьому передавала трагедія з літаком Азербайджанських авіаліній, який був збитий російською ППО.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Останні новини
