Перевізник підтримав закриття владою 115 міжнародних автобусних маршрутів

Український оператор міжнародних пасажирських перевезень KLR Bus підтримав рішення Міністерство розвитку громад та територій щодо скасування 115 міжнародних автобусних маршрутів. Про це в коментарі Українським новинам заявив засновник компанії Андрій Хоркавий.
Наприкінці минулого місяця Мінрозвитку провело верифікацію мережі з 500 міжнародних автобусних маршрутів та ухвалило рішення щодо закриття 115 із них. За словами Хоркавого, дане рішення в цілому позитивно вплине на весь ринок автобусних перевезень та, зокрема, на функціонування системи єЧерга, що працює в пунктах перетину кордону.
"Регулярні маршрути підв'язані під електронну чергу, і кожен маршрут, кожен перетин кордону фактично займає один слот у день його виконання. Зі скасуванням тих маршрутів, які не виконувалися протягом останніх чотирьох місяців, можна сказати, що це дещо розвантажить пункти пропуску. Також зазначу, що від цього страждав ринок регулярних перевезень, страждала політика тих перевізників, які виконують свої маршрути згідно з розкладами руху", - сказав він.
Засновник KLR Bus вважає, що дана ініціатива Мінрозвитку "дуже своєчасна, адже запропонована в сезон великого попиту."
"Зараз сезонні місяці - місяці відпусток, і дуже багато людей користуються автобусними турами. Компанії, які здійснюють нерегулярні перевезення, зіштовхнулися з проблемою перетину кордону, тому що переважна більшість пунктів пропуску вже слотовані, і значна частина з них тими маршрутами, які не виконуються. Тепер ці слоти вивільняться, і перетинати кордон стане простіше", - зазначив засновник KLR Bus.
Хоркавий також озвучив головні чинники, що привели до неможливасті виконувати перевезення за скасованими маршрутами.
"По-перше, це безпека. Значна частина маршрутів стартує або проходить через регіони активних обстрілів - Харків, Суми, Запоріжжя. З досвіду KLR Bus: уже чотири рази наші автобуси поверталися із Харкова та Дніпра після ракетного удару з побитими вікнами та кузовом, пошкодженим уламками й осколками. По-друге, дефіцит водіїв через мобілізацію", - розповів він.
Ще одна проблема - "тіньові" перевізники, які роблять невигідними офіціальні маршрути.
"Сьогодні на ринку є "сірі" та "чорні" перевізники, які мають один, два, три автобуси. Також вже є компанії, що мають у своєму парку 30-40 мікроавтобусів і виконують рейси без жодних дозвільних документів", - сказав Хоркавий.
Нагадаємо, напркінці минулого місяця стало Україна завершила скринінг за двома розділами переговорів про вступ до ЄС - 14 "Транспорт" і 21 "Транс’європейські транспортні мережі". За його результатами стало відомо, що країні необхідно імплементувати майже 400 нормативно-правових актів з понад 3 000 проаналізованих. Мова про відповідність ключовим європейським директивам.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
