Липень - час консервації! Найкращі заготовки, які стануть хітом

Липень - пора достатку та ароматних врожаїв. У цей період господині намагаються зберегти все найкраще в банках: соковиті томати, хрумкі огірки, запашні ягоди та солодкі персики.
РБК-Україна пропонує добірку п’яти цікавих і смачних рецептів літніх заготовок.
Огіркові швидкі пікуліШвидкий варіант малосольних огірків, які не потребують стерилізації. Молоденькі огірочки ріжуть кружальцями або половинками, додають часник, кріп, чорний перець і заливають гарячим маринадом з оцту, солі та цукру.
Банки закривають кришками і залишають у холодильнику - вже через 12-24 години пікулі готові.
Такі огірки мають приємний кисло-солоний смак і пікантний аромат. Їх можна подавати до м’яса, картоплі або додавати у сендвічі. Зберігаються в холодильнику до двох тижнів.
Квашені кабачки з ягодамиНезвичне поєднання кабачків і ягід - оригінальна та смачна літня закрутка. На дно банки кладуть листя вишні, часник, гілочки кропу, далі - нарізані кабачки та жменю чорної смородини.
Готують розсіл із солі, води й оцту, заливають овочі й ягоди, закривають і дають настоятися 2-3 дні при кімнатній температурі. Після цього банки переносять у холодне місце. Готова консервація має легкий фруктовий аромат і оригінальний кислуватий присмак.
Джардин’єра - італійська овочева сумішДжардин’єра - барвиста суміш маринованих овочів у середземноморському стилі. Для рецепта використовують броколі, моркву, перець, селеру, цвітну капусту та зелену квасолю.Усе нарізають шматочками, бланшують у киплячій воді й укладають у стерилізовані банки.
Потім заливають гарячим маринадом з оцту, солі, цукру, часнику та пряних трав. Через 2-3 тижні консервація готова, має насичений аромат та кисло-солодкий смак. Добре смакує з м’ясом, у салатах або просто як закуска.
У липні можна зробити як солодкі, так і солоні заготовки (фото: Pixabay)
Це класичне угорське лечо адаптоване для літнього врожаю.
На літр густого томатного соку додають 500 г болгарського перцю, 2 середні морквини, цибулю, часник, сіль, цукор та оцет . Усе овочі тушкують разом у каструлі до м’якості, потім гарячими розкладають у стерилізовані банки й закочують.
Лечо добре зберігається всю зиму і пасує як гарнір до каш, макаронів або картоплі. У ньому відчувається солодкість перцю, кислинка томатів і легка пікантність часнику. Смачно, яскраво і корисно.
Персикове желе у легкому сиропіСолодке літнє желе з ароматних персиків - це справжній десерт у банці. Очищені від шкірки фрукти ріжуть дольками, засипають цукром і залишають пустити сік. Потім додають желатин або пектин, доводять до кипіння і розливають у стерильні банки.
Такий десерт можна використовувати як самостійну страву або як начинку для млинців і тортів. Персикове желе має насичений аромат і бурштиновий колір. Смакота для довгих зимових вечорів.
Вас може зацікавити
- Які три прихованих ризики консервів, про які багато українців не здогадується
- Якими найгіршими консервами зараз заповнені українські магаз
- Медики назвали хвороби, при яких консерви дуже небезпечні
При написанні матеріалу використовувалися наступні джерела: матеріали сайтів Allrecipes та "Порадниця".
Останні новини
