Банки будуть вибухати, а кришки - злітатимуть: в Україну завезли спецію, яку небезпечно додавати в консервацію

Українські господині масово скаржаться, що під час консервації банки лопаються, заготівлі покриваються пліснявою або перетворюються на слизьку масу. Проблема криється в звичайній кухонній солі, пише "ТСН".
Біохімік Ольга Гуренко повідомила, що основна біда зіпсованих консервацій пов'язана з імпортною сіллю, особливо турецького виробництва, яка масово заполонила український ринок. Головна небезпека прихована в ледь помітній інформації на упаковці – добавці E536, відомій як ферроціанід калію.
"У турецькій солі є така добавка, яка називається ферроціанід калію. Ця добавка E536 належить до харчових технологічних речовин і входить до групи антислежувачів. Антислежувачі додають для того, щоб сіль залишалася сипкою і добре висипалася навіть після тривалого зберігання. Однак саме ця властивість, яка так подобається покупцям, стає фатальною для консервації", – пояснила вона.
За її словами, при додаванні солі з ферроціанідом калію в консервацію порушуються природні процеси ферментації. Замість нормального квашення чи маринування бактерії, які відповідають за правильне бродіння, перестають працювати як слід.
"Коли господині використовують турецьку сіль для закруток, зазвичай вони потім скаржаться на появу плісняви, слизу або на те, що огірки стають м'якими і втрачають хрумкість", – попереджає фахівчиня.
Як зазначила спеціалістка, щоб ваші домашні консервації тішили якістю і не приносили розчарувань, обирайте тільки певні види солі. В першу чергу варто віддавати перевагу натуральній кам'яній або морській солі – без жодних домішок.
Також звертайте увагу на сіль великого помелу, адже в ній значно рідше зустрічаються антислежувачі, які відіграють ключову роль у псуванні консервації. Завжди уважно перевіряйте склад на упаковці – там має бути вказаний лише хлорид натрію (NaCl).
Крім того, категорично уникайте будь-яких позначень E536, E535, E538, адже це різні види ферроціанідів калію або натрію, які використовуються як антислежувачі.
- Нагадаємо, як порадувати дитину не шкідливими шоколадками: робимо цукерки самі – швидко та естетично.
- Раніше ми писали про цілу гору без рису: хитрощів для соковитих котлет, коли фаршу мало, а гостей багато.
- Спробуйте приготувати домашній шашлик у духовці: смак літа без виїзду за місто, рецепт з курячою грудкою .
Останні новини
