Містить багато цукру та шкідливих добавок: експерти назвали найгірше морозиво

Лікарі та фахівці в галузі здорового харчування застерігають - у деяких видах магазинного морозива можуть ховатися компоненти, здатні завдати шкоди здоров'ю. Про це йдеться у статті "РБК-Україна".
Бюджетне морозиво "на рослинних жирах"
У багатьох недорогих варіантах замість натуральних молочних жирів використовують пальмову чи кокосову олію, які можуть бути менш корисними, особливо якщо вони пройшли процес гідрогенізації. Обов'язково вивчайте склад на упаковці.
Морозиво з безліччю добавок
Якщо в переліку інгредієнтів трапляється багато незрозумілих назв, а рівень цукру та жирів зашкалює, краще обрати інший десерт. Це стосується ласощів, які містять велику кількість штучних сиропів, глазурі чи цукатів.
Сорбети з підвищеним вмістом цукру
Попри те, що в сорбетах зазвичай відсутні молочні жири, деякі з них містять надмірно багато цукру та штучних добавок.
Яких компонентів слід уникати у морозиві?
Надмірний цукор і високо-фруктозний кукурудзяний сироп. Хоча цукор є природним інгредієнтом морозива, його надлишок може призвести до набору ваги, проблем із зубами, стрибків рівня глюкози в крові та інших порушень обміну речовин. Високо-фруктозний кукурудзяний сироп часто використовують як дешеву заміну цукру, однак його пов'язують із підвищеним ризиком розвитку діабету та ожиріння.
Штучні барвники. Багато синтетичних барвників, особливо тих, що надають десерту яскравих і "ненатуральних" відтінків, можуть провокувати алергічні реакції, посилювати гіперактивність у дітей і навіть мати потенційно канцерогенні властивості. Наприклад, діоксид титану (E171), який застосовується для надання білого кольору, вже заборонений у харчовій промисловості Європейського Союзу через можливу шкоду наночастинок.
Гідрогенізовані та частково гідрогенізовані олії (трансжири). Такі жири отримують у результаті хімічної обробки рослинних олій. Вони суттєво підвищують ризик серцево-судинних захворювань, збільшуючи рівень "поганого" холестерину. Краще обирати морозиво, в якому джерелом жиру є молоко чи вершки.
Штучні ароматизатори. Замість натуральних екстрактів, наприклад ванілі, виробники інколи застосовують синтетичні ароматизатори. Вони можуть викликати алергічні реакції або бути менш безпечними при тривалому вживанні. Деякі дослідження пов'язують їх із можливими проблемами травлення, запальними процесами в кишківнику та негативним впливом на мікробіом.
- Раніше портал Знай повідомляв, що тромбоз у крові: його наслідки для організму і як розпізнати.
- Також ми інформували, що зміцнює серце та покращує роботу мозку: лікарі назвали найкорисніші види морепродуктів.
- Крім того, портал писав, що продаються на полицях кожного супермаркету: продукти, які допоможуть знизити тиск.
Останні новини
