Батьки, запасайтеся терпінням: дитячі садки в Україні працюватимуть по-новому

Дитячі садки в Україні працюватимуть за оновленими типовими штатними нормативами, які затвердило Міністерство освіти та науки України. Про це йдеться у наказі, опублікованому на сайті відомства.
Заступниця міністра освіти та науки Анастасія Коновалова повідомила, що нові нормативи розробили фахівці-практики. Над створенням рекомендацій працювали понад 8 тисяч педагогів.
У документі прописані типові штатні нормативи для дитячих садків, які поширюються на державні та комунальні заклади різних форм організації освітньої діяльності. Штатний розпис формується з урахуванням таких факторів:
- структури дошкільного закладу (структурних підрозділів, включно з філіями);
- режиму роботи (груп);
- особливостей організації освітнього процесу;
- порядку забезпечення навчально-виховної роботи;
- кількості вихованців у дитсадку, кількості груп та їхньої наповнюваності;
- площі приміщень і їхнього санітарного стану, стану будівель і споруд.
Як зазначили у відомстві, під час підготовки штатного розпису для дитячого садка, у якому є структурні підрозділи (філії чи дошкільні групи), враховується кількість вихованців і груп у цих підрозділах. Також штатний розпис складається в межах фонду заробітної плати, затвердженого засновником або уповноваженим ним органом.
Посади, необхідні для надання платних послуг, вводяться до штатного розпису за рахунок надходжень закладу, отриманих від надання таких послуг.
Формування груп у дитячих садках здійснюється з урахуванням їхньої наповнюваності на початок навчального року, а також виходячи зі співвідношення кількості дітей до числа вихователів, які працюють із ними одночасно. Кількість вихованців у приміщеннях дитячих садків має відповідати вимогам законодавства.
У документі також чітко визначені умови для введення штатних одиниць педагогічних і медичних працівників, працівників харчоблоків та інших посад, необхідних для роботи дошкільних закладів.
- Нагадаємо, у школах запровадять нові покарання: вчителів захищатимуть від учнів та батьків
- Раніше ми розповідали, що школярів навчатимуть економити світло, воду та тепло: восени з'являться нові дисципліни
- Також нові правила для старшокласників: половину предметів приберуть, "зубрити" більше не треба - МОН готує кардинальні зміни
Останні новини
