Драми і романи писатиме ШІ? Письменники звернулися з важливим попередженням

Більше 50 письменників - авторів бестселерів - написали колективного листа провідним американськім видавцям. В ньому вони підняли болючу проблему використання штучного інтелекту, повідомляє Literary Hub.
Цей лист зібрав понад тисячу підписів під супровідною петицією менш ніж за 24 години.
Свою промову письменники почали простими та водночас проникливими словами:
"Ми стоїмо на краю прірви".
В листі вони пояснюються, їх робота як митців полягає в реагуванні на людський досвід. Але робити це швидко, дешево та ще й на замовлення – так, як того хоче й вимагає сучасний світ – неможливо. Бо література- це штучний, не потоковой товар. Але вже зовсім скоро левова частина літератури може бути написана штучним інтелектом, який не знає, що таке бути людиною. Вн не може зрозуміти людський досвід, а значить не повинен використовуватись для створення мистецтва (і мова не лише про тексти).
"У своїх творах ми черпали натхнення з нашого життя: втрати батьків, народження дітей, кожного кохання, яке ми пережили чи уявили. Історії людського героїзму та людської розбещеності. Ці історії були вкрадені у нас і використані для навчання машин, які, якщо переможе недалекоглядна капіталістична жадібність, незабаром зможуть створювати книги, що заповнюють наші книгарні. ".
Письменники скаржаться, що постачальники штучного інтелекту вкрали роботу як в них, так і в їх видавців, і поставили під загрозу книговидання в цілому.
"Працьовиті редактори, копірайтери, публіцисти та видавці, які піклувалися про написані нами книги, розробляли їх та випускали? Їхні робочі місця також під загрозою, а це означає, що книговидання як вид мистецтва — колективний вид мистецтва, що на кожному етапі підтримується особистим дотиком людини — також під загрозою".
За їх словами письменників, штучний інтелект - це потужний інструмент, який може забезпечити багато переваг, однак він не може замінити реальних митців. Тексти, які створює ШІ, здаються простими та дешевими, бо їх легко створювати і вона дійсно дешеві. Вони не справжні, в них нема глибини. Їх пише машина, але навіть добре "навчена" та запрограмована машина - це не людина.
Однак цей лист – це не лише "крик душі", в ньому містяться конкретні вимоги до видавців. І головна з них – ніколи не випускати книг, які написали машини .
Також від видавців очікують наступних дій:
- не вигадувати "авторів" для історій, створених ШІ і не використовувати псевдоніми для публікації книг, що генеруються ШІ на основі викрадених творів;
- не використовувати ШІ, створений на основі вкрадених робіт художників, для ілюстрування книг, які випускаються;
- не заміняти співробітників інструментами штучного інтелекту повністю чи частково;
- не створювати нових посад для контролю виробництва творів, створених ШІ та побудованих на вкрадених роботах художників.
- для озвучування аудіо книг наймати лише справжніх оповідачів, а не задіювати штучних, створених інструментами ШІ, в основі яких лежить використання викрадених голосів.
"Ми закликаємо видавців публічно виступити на захист своїх авторів проти крадіжки нашого мистецтва та зіпсованих робіт штучного інтелекту, які отримують прибуток від цієї крадіжки. Це стосується не лише тих із нас, хто публікується сьогодні. Ми хочемо, щоб ви були охоронцями майбутнього нашої роботи та роботи прийдешніх поколінь".
Раніше портал Знай писав Про кохання вони не чули: 6 чоловічих імен, власники яких одружуються тільки за розрахунком.
Також ми розповідали Удачі Ірану, якщо він захоче далі впиратися і продовжувати, - Ігаль Левін про бомбардування та ядерну програму.
Крім того, ми повідомляли Продається на ринках та магазинах: в Україні з'явився на прилавках смертельно небезпечний продукт.
Останні новини
