Щитовидка вам подякує за ці 4 продукти: у яких продуктах найбільше йоду

Чим менше йоду у навколишньому середовищі, тим важливіше насичувати раціон продуктами, багатими на цей мікроелемент. Достатнє споживання йоду необхідне нормального функціонування організму та підтримки загального здоров'я.
Йод – це життєво важливий мікроелемент, який відіграє ключову роль у роботі ендокринної системи, зокрема у синтезі гормонів щитовидної залози. Від балансу цих гормонів залежить як обмін речовин, а й загальне самопочуття людини. Крім того, йод впливає на зовнішній вигляд: від його достатньої кількості залежить стан шкіри, волосся, нігтів та зубів. При нестачі йоду організм подає тривожні сигнали: часті головний біль, хронічна втома, дратівливість, зниження рівня гемоглобіну, стрибки артеріального тиску - все це може бути наслідком йододефіциту.
Щоб уникнути подібних проблем, важливо регулярно включати до раціону продукти, що містять йод у природній формі. Ось основні їх.
Морепродукти
Одними з найбагатших натуральних джерел йоду вважаються жителі морів та океанів. Насамперед це морська риба, особливо тріска, хек, скумбрія та тунець. Також до раціону варто включити морські водорості, такі як ламінарія (морська капуста), а також креветки, мідії, устриці, кальмари та краби. Ці продукти не тільки насичують організм йодом, а й містять інші цінні речовини, необхідні здоров'ю щитовидної залози та загального імунітету.
Волоські горіхи
Серед рослинних продуктів волоські горіхи займають одне з перших місць за вмістом йоду. Особливо багаті на цей елемент горіхи, вирощені в йододефіцитних регіонах — у них природою закладено більше накопичення мікроелементів. Крім йоду, волоські горіхи також містять жирні кислоти Омега-3, вітаміни групи B та антиоксиданти. Також добрим джерелом йоду є кедрові горішки, які нерідко використовуються у раціоні жителів Сибіру як профілактичний засіб при дефіциті йоду.
Хурма
Серед фруктів найбільший вміст йоду спостерігається у хурмі. Цей сонячний плід не тільки смачний, але й корисний. У ньому також містяться натрій, магній, залізо та вітаміни A та C, що робить хурму особливо цінною для підтримки імунної системи та профілактики анемії. Регулярне вживання хурми допомагає заповнювати йод в організмі, зміцнювати судини та покращувати роботу серцево-судинної системи.
Гречана крупа
Серед зернових та круп гречка виділяється високим вмістом йоду. Цей продукт особливо цінний ще й тим, що містить білок, що легко засвоюється, вітаміни групи B, залізо і безліч інших мікроелементів, необхідних для нормального обміну речовин. Гречка сприяє кращому засвоєнню йоду та нормалізує роботу шлунково-кишкового тракту. Її можна вживати як гарнір, додавати до салатів або їсти у вигляді каші з молоком.
Нагадаємо, раніше фастфуд може "скалічити" підлітків ще в ранньому віці: батькам потрібно бути дуже обережними.
Як повідомляв портал "Знай.ua", знімуть втому та заспокоять: продукти, які допоможуть покращити сон.
Також "Знай.ua" писав 10 продуктів, які допоможуть вам знизити стрес.
Останні новини
