Хлопців у школах стає дедалі менше: вчителі шоковані – класи об'єднують

Вчителі все частіше стикаються з тим, що старшокласників-хлопців у класах майже не залишається: батьки вивозять хлопчиків 10-11 класів за кордон, побоюючись можливого зниження призовного віку.
Відтік учнів призводить до того, що паралелі доводиться об'єднувати — із двох класів роблять один. Формально педагогічне навантаження зменшується, але паперової роботи та позакласних заходів менше не стає, а зарплата скорочується разом із числом годинників.
Педагоги зізнаються, що багато колег виходять зі шкіл, тому що не бачать сенсу працювати там за такі скромні гроші за колишнього обсягу обов'язків. Додаткове навантаження створюють сім'ї, які відправили дітей за кордон. Деякі українські школи, перевантажені онлайн-учнями, вже змушені відкаяти "закордонним" школярам у дистанційному навчанні.
"Уявіть стан підлітка, який хотів би й надалі вчитися за українською програмою, але отримує відмову лише тому, що його батьки переїхали, — каже педагог."
Але найкритичніша картина саме у випускних класах: залишаються переважно дівчатка. Виняток становлять лише ті сім'ї, які не мають фінансових можливостей або в яких хтось уже служить в армії.
"А 10-11 класи - це просто жах. Там одні дівчатка. Батьки масово вивозять своїх синів за кордон, залишаються тільки ті, у кого немає грошей, або ті, у кого в сім'ї є військові..."
Загалом, зазначають педагоги, зменшення кількості учнів безпосередньо відбивається на обсязі державної субвенції. Фінансування шкіл та рівень зарплат вчителів залежать від чисельності учнів — що менше дітей залишається у класі, то менше грошей виділяється установі.
Нагадаємо, раніше пенсії з 1 липня 2025 року по-новому: як нараховуватимуться бали і як це вплине на розмір пенсії.
Як повідомляв портал "Знай.ua", пенсія для ВПО та тих, хто виїхав за кордон: що змінилося.
Також "Знай.ua" писав, що базова військова підготовка студентів: кому не потрібно буде її проходити.
Останні новини
