Батьків застерегли від вербування дітей: що обов'язково треба знати і звернути увагу

росія збільшує спроби завербувати українців для скоєння протиправних вчинків. І під особливою загрозою - неповнолітні, тобто діти, в яких ще бракує життєвого досвіду та критичного мислення для того, щоб зрозуміти всі наслідки подібних дій.
За словами Василя Богдана, начальника ювенальної поліції України, щоб мати змогу захистити дітей від впливу російських служб проводиться потужна інформаційна кампанія, повідомляє "Укрінформ". Правоохоронці напряму звертаються до неповнолітніх, приходять у школи та розмовляють з дітьми не з метою залякати, а з метою чесно пояснити, що таке вербування, як воно відбувається і чим все може обернутись.
"Кількість звернень до нас щодо спроб вербування дітей збільшується прямо пропорційно до збільшення нами обертів цієї інформаційної кампанії. Станом на сьогодні до нас надійшло майже 70 таких звернень від дітей про спроби їхнього вербування. І це прямо пов'язано з інформаційною кампанією, яку наразі проводить ювенальна превенція спільно зі Службою безпеки України та освітянами", - зазначає Богдан.
Правоохоронці не тільки спілкуються з підлітками, але й проводять роботу з батьками та педагогічним колективом. Вони пояснюють, як виявити, що дитину намагаються завербувати чи вже завербували та як запобігти цьому. Василь Богдан наголошує, що головне – правильно та відверто розмовляти з дітьми та побудувати довірливі стосунки: "Головною метою тут є не просто розказати, проговорити це, а зробити так, щоб дитина знала, що вона не сама і що вона може зупинити цей злочин до того, як він станеться".
Батькам слід звертати особливу увагу на:
- зміни поведінки дитини (якщо вона несподівано стає роздратованою, агресивною, замикається в собі, уникає спілкування);
- появу нових друзів, особливо таких, яких підліток приховує від батьків;
- зміни активності в соцмережах (якщо дитина стала набагато активніша та пропадає в онлайні, але не бажає розповідати про те, з ким вона спілкується, змінює паролі, ховає гаджети від батьків).
Також Богдан радить звертати увагу на незрозумілу появу грошей в дитини або, навпаки, якісь значні витрати, які дитина не може пояснити.
Все це може свідчити про те, що дитину намагаються завербувати.
Раніше портал Знай писав Вашу посилку можуть конфіскувати чи накласти штраф: що передбачає новий закон.
Також портал інформував Lifecell дарує знижки й без попередження їх забирає: абоненти не встигають рахувати втрачені гроші.
Крім того, ми повідомляли, що Діти впадають в транc за 5 хвилин: у TikTok набирає обертів небезпечний челендж.
Останні новини
