З управліннями НАТО та недружніх країн: у МЗС - нова структура

У Міністерстві закордонних справ України запроваджують нову структуру. Наказ про це підписали 7 липня.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Facebook-акаунт голови Міністерства закордонних справ (МЗС) Андрія Сибігі.
Як відзначив голова відомства, нова структура відповідає реаліям війни та кращим європейським і світовим дипломатичним практикам.
Відтепер у міністерстві більше не буде департаменту роззброєння .
"Україна більше ніколи не буде роззброюватися. Тому в сучасній структурі матимемо Департамент міжнародної безпеки та оборони України", - наголосив Сибіга.
Крім того, у МЗС створено окреме управління НАТО . Раніше напрямки євроінтеграції та співпраці з Альянсом були об’єднані в одному департаменті. Тепер ці функції поділено: Департамент Європейського Союзу займатиметься питаннями вступу України до ЄС, а нове управління НАТО працюватиме над посиленням взаємодії з Альянсом і наближенням до членства.
Також у МЗС з’явилося спеціалізоване управління санкційної політики . Раніше питання санкцій були розпорошені між різними підрозділами, тепер цей напрямок буде централізовано координуватись – від посилення тиску на агресора до моніторингу дотримання обмежень та протидії їхньому обходу.
Оновлено і регіональний поділ : створено перший і другий європейські департаменти, а також окремі підрозділи для країн Латинської Америки, Карибського басейну, Азії, Тихоокеанського регіону, Близького Сходу, Північної та Центральної Африки. Сполучені Штати і Канада отримали власне управління, відокремлене від латиноамериканського напрямку.
У міністерстві також запроваджено нову систему розподілу обов’язків серед заступників міністра . Тепер є окремі заступники з питань європейської політики, міжнародної безпеки, глобальних питань і публічної дипломатії, а також цифровізації.
Ще одна важлива зміна - поява управління, яке займатиметься виключно країнами, ворожими до України.Серед них - Росія, Білорусь, Північна Корея та інші союзники Кремля. Головне завдання цього підрозділу – моніторинг загроз і формування відповідної політики без акценту на двосторонні відносини.
Увагу також приділено напрямку Центральної Азії - для нього створено окреме управління. Крім того, МЗС формує департамент економічної дипломатії та відновлення , який не лише сприятиме експорту, а й координуватиме міжнародну допомогу на відбудову України.
Особлива роль відводиться роботі з українцями за кордоном - замість управління закордонного українства тепер буде функціонувати департамент світового українства та гуманітарної співпраці.
В рамках нової структури також діятимуть д епартамент міжнародного права та протидії агресії (відповідатиме за юридичне переслідування Росії), оновлений департамент персоналу (з акцентом на кадрове оновлення), а також нові підрозділи: відділ кібердипломатії і сектор інновацій та штучного інтелекту.
Нові функції отримають Український інститут і Дипломатична академія ім. Г. Удовенка, яку планують перетворити на повноцінний вищий навчальний заклад.
Реформа структури МЗС, за словами Сибіги, стала відповіддю на виклики воєнного часу й покликана зробити дипломатичну службу України ефективнішою в умовах війни.
Що таке МЗСМіністерство закордонних справ України (МЗС) - це центральний орган виконавчої влади, який формує та реалізує зовнішню політику держави, захищає інтереси України за кордоном і забезпечує дипломатичні зв’язки з іншими країнами та міжнародними організаціями.
Нагадаємо, нещодавно у МЗС назвали два головних завдання для України на переговорах з росіянами.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Останні новини
