Ізраїль може поновити бойові дії проти Ірану: ЗМІ дізнались причину

Ізраїль готується до поновлення військових дій, якщо Іран вирішить відродити свою ядерну програму.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Axios.
Як пише Axios, на думку ізраїльських чиновників, голова Білого дому Дональд Трамп може дати "зелене світло" на поновлення ізраїльських атак проти Ірану . Зокрема розв'язання іранської ядерної кризи стале головною темою під час візиту прем'єр-міністра Ізраїля Беньяміна Нетаньяху до Вашингтона у понеділок, 13 липня.
За словами ізраїльських чиновників, голова уряду планує досягти порозуміння з Трампом щодо майбутніх ядерних переговорів Сполучених Штатів Америки (США) з Іраном і можливих сценаріїв, які б виправдовували б поновлення військових ударів. Серед сценаріїв:
- спроба Ірану вивезти високозбагачений уран із пошкоджених об'єктів у Фордо, Натанзі та Ісфахані;
- відновлення Тегераном ядерної програми, зокрема об'єктів зі збагачення урану.
Також чиновники розповіли, що минулого тижня головний радник Нетаньяху Рон Дермер зустрічався з віцепрезидентом Джей Ді Венсом, державним секретарем Марко Рубіо й посланцем Білого дому Стівом Віткоффом. Одним з ключових питань були запаси Ірану з високозбагаченого урану , які включають 400 кілограмів урану, збагаченого до 60%. За словами чиновників Ізраїля та США, цей матеріал наразі "запечатаний" у трьох ядерних об'єктах .
"США та Ізраїль оцінили, що ці об'єкти були значно пошкоджені, але не весь ядерний матеріал та інфраструктура були знищені", - додає Axios.
Представники США та Ізраїля стверджують, що розвідки обидвох країн наразі спостерігають за тим, чи не вирішить Іран вивезти матеріали або відновити роботу.
Тим часом Віткофф готується до зустрічі з головою Міністерства закордонних справ (МЗС) Ірану Абаасом Арагчі найближчим часом, щоб відновити ядерні переговори.
Війна між Іраном та Ізраїлем13 червня Ізраїль розпочав операцію "Левиний народ" проти Ірану. У той самий день ізраїльська авіація атакувала військові та ядерні об'єкти Ізраїля, внаслідок чого загинули високопоставлені військові та спеціалісти, які працювали над ядерною програмою Тегерану. Після цього обидві країни почали щодня обмінювати обстрілами.
Вже 22 червня у конфлікт втрутились й США, які атакували протибункерними авіабомбами ядерні об'єкти Ірану, а Тегеран у відповідь атакував американську авіабазу Аль-Удейд у Катарі.
24 червня Трамп заявив про набуття чинності режиму припинення вогню.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Останні новини
