Сибіга затвердив нову структуру міністерства закордонних справ – що змінили і для чого (Відео)

Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга підписав наказ, який із 7 липня запроваджує нову структуру очолюваного ним відомства. Про це головний дипломат країни повідомив на своїй сторінці у Facebook.
"Сьогодні я радий повідомити, що після тривалої підготовчої роботи ми відновили практику проведення Колегії та на першому її засіданні затвердили нову структуру МЗС України. Це структура сучасного, сильного та прогресивного зовнішньополітичного відомства європейської держави. Але це також структура МЗС країни у війні. Країни, яка бореться за своє життя, свободу, суверенітет і територіальну цілісність", – написав міністр.
Сибіга зазначив, що нова структура відповідає реаліям війни та кращим європейським і світовим дипломатичним практикам. Зокрема, у міністерстві більше не буде департаменту роззброєння.
"Це було давно, але колись такий підрозділ дійсно існував. Україна більше ніколи не буде роззброюватися. Тому в сучасній структурі матимемо Департамент міжнародної безпеки та оборони України", – повідомив Сибіга.
Також в МЗС створюється окреме управління НАТО. Раніше інтеграція до ЄС і НАТО була об'єднана в один департамент ЄС і НАТО, так званий "ДЄН".
"Тепер у нас буде департамент Європейського Союзу та управління НАТО. Департамент працюватиме вже над безпосереднім вступом України в ЄС. Управління НАТО додасть нового імпульсу нашій інтеграції на шляху до повноправного членства в Альянсі", – повідомив міністр.
Створюється окреме управління санкційної політики, тоді як раніше питання санкцій було "розкидане" між різними департаментами. Департамент виконуватиме завдання з посилення тиску та з координації елементів різних пакетів, синхронізації, аналізу дотримання санкційних режимів, закриття шляхів їх обходу тощо.
Серед регіональних департаментів будуть перший та другий європейські, департаменти Латинської Америки та Карибського Басейну, Азії та Тихого океану, Близького Сходу та Північної Африки, Африки та регіональних африканських організацій. Управління США та Канади буде відʼєднане від Департаменту Латинської Америки та Карибського Басейну.
Також будуть нові окремі управління – наприклад, управління недружніх країн. Сюди будуть входити не лише росія, але і її поплічники, такі як Північна Корея або Білорусь. Ці управління займатимуться не двосторонніми відносинами, а протидією загрозам.
Центральна Азія буде виведена в окреме управління.
Департамент економічної дипломатії та відновлення займатиметься не лише відкриттям нових ринків і сприянням українським експортерам та залученням інвестицій, але і процесами залучення міжнародної підтримки у відновленні України.
Якщо раніше МЗС мало управління закордонного українства, то тепер створюється департамент світового українства та гуманітарної співпраці.
Департамент міжнародного права та міжнародно-правової протидії агресії займатиметься, зокрема, притягненням росії та росіян до відповідальності за вчинені звірства.
Зʼявляться також такі окремі підрозділи, як відділ кібердипломатії та сектор інновацій і штучного інтелекту.
"Всі ці рішення є результатом ретельної та системної роботи. Вони продиктовані потребами воєнного часу. Йдеться про ефективний розподіл функцій, чітке розподілення ресурсів, правильні пріоритети та приведення структури до найкращих європейських і світових практик. Українська дипломатія воєнного часу буде спиратися на нову та ефективну структуру та якість роботи задля досягнення результатів для країни", – наголосив Андрій Сибіга.
Читайте також: Обмежує право на самооборону – у МЗС розповіли подробиці про вихід України з Оттавської конвенції
Дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram . Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp . Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською
Останні новини
