Перехід на 230 вольт: як убезпечити себе від короткого замикання

З початку липня в Україні змінився стандарт напруги: замість 220 вольт в розетках тепер на 10 вольт більше, тобто 230. Це частина системних змін в електроенергетиці.
Споживачам нема необхідності хвилюватись та терміново міняти проводку чи електроприлади, повідомляє ДТЕК. Але для запобігання небезпечних ситуацій варто дотримуватись кількох рекомендацій.
Сучасні прилади виробляються за стандартами ЄС, то ж 230 вольт – це нормальний показник для їх безперебійної роботи. Тим більше що виробники закладають додатковий запас міцності до 250 вольт. Головне – щоб не було різких стрибків напруги. Над цим енергетики України працюють щодня.
Тому хвилюватись про те, що техніка може не витримати нову напругу, зовсім не слід.
Що й справді важливо, так це раціональний підхід до використання електроприладів. Енергетики радять в пікові години (це ранок та вечір) намагатися не вмикати одночасно кілька пристроїв з високою потужністю (наприклад, електричну духовку, пральну машину та пилосос).
Не менш важливо турбуватись про стан проводки. Якщо є якісь сумніви або ви живете в будинку, якому вже більше 20 років та проводка в якому не мінялась, слід звернутись до ОСББ або управляючої компанії з проханням перевірити проводку.
Ці кроки дадуть змогу знизити кількість коротких замикань та інших проблем, які можуть виникнути через підвищене навантаження на електромережу.
Раніше портал Знай писав Не тримайте під матрацом: у якій валюті найкраще мати заощадження, щоб гроші "працювали" на вас.
Також портал інформував Коли закінчиться війна в Україні передбачив чат GPT: штучний інтелект розглянув різні сценарії.
Крім того, ми повідомляли Нам пропонують не освіту, а контракт, - Катерина Котенкова про ініціативи щодо посилення мобілізації.
Останні новини
