Не така вже й харчова: коли плівка стає ворогом їжі, а не захистом

Харчова плівка зручна, але чи завжди безпечна для продуктів? Експерти розповіли, коли її краще не використовувати та чим її замінити.
Плівка з поліетилену низької щільності добре прилягає до країв посуду й зберігає їжу свіжою кілька днів у холодильнику або навіть місяці в морозильній камері. Але за кімнатної температури ефект зникає вже за 1–2 дні. Засновник Mendocino Food Consulting Браян Куок Ле радить плівку лише для охолодженого чи замороженого зберігання, пише Huffpost.
Однак важливо знати - не вся харчова плівка підходить для мікрохвильовки. Якщо немає позначки "можна гріти", плівка може розплавитись або виділити шкідливі речовини. Аби уникнути ризиків, слід перевіряти упаковку та не торкати плівкою їжі під час розігрівання.
Також харчова плівка - це ще й екологічний виклик. Її важко переробити через побутові обмеження, хоча в деяких супермаркетах є спеціальні контейнери для збору пластику.
Якщо ви шукаєте безпечніші та "зеленіші" варіанти, зверніть увагу на силіконові кришки й багаторазові пакети з харчового силікону. Вони не виділяють токсинів, витримують різні температури й підходять для тривалого використання. Ще один варіант - обгортки з бджолиного воску. Вони біорозкладні, але не підходять для сирого м’яса та гарячих страв, бо віск тане від тепла.
"Багаторазові пакети з харчового силікону можуть бути безпечнішою альтернативою одноразовим плівкам" - Як зазначив юрист Джейсон Різ.
"Матеріали новинного характеру не можуть вважатися призначенням лікаря і прирівнюватися до них. Перед прийняттям рішення обов'язково проконсультуйтеся з лікарем і зверніться до фахівця."
Раніше ми повідомляли, техніка, паперові рушники та миючі засоби: які речі не можна зберігати у раковині?
Врятують від спеки та зневоднення: 5 фруктів, які зволожують організм влітку - детальніше на Знай.ua.
Нагадаємо, тільки не в вазі: де треба зберігати фрукти, щоб вони довше лишались свіжими?
Останні новини
