Робота під час повітряної тривоги: чи мають оплачувати час в укриттях

Повітряні тривоги та загрози обстрілів вже стали буденністю для більшості українців. Але чи можуть роботодавці примушувати своїх підлеглих працювати, незважаючи на небезпеку?
Стаття 153 Кодексу законів про працю свідчить, що роботодавці не вправі вимагати, щоб працівники виконували свою роботу в умовах, які ставлять їхнє життя в небезпеку або не відповідають нормам законодавства про охорону праці, інформує портал Східного міжрегіонального управління Державної служби України (ДСУ) з питань праці.
Робота під час тривог
Забезпечення захисту працівників, а також відвідуючих чи клієнтів - це обов'язок роботодавця. В випадку, коли відсутність або неефективність заходів захисту безпеки працівників (зокрема й відсутність реагування в випадку повітряної тривоги) призвела до загибелі або травмування людей, посадових осіб работодавця може бути притягнуто до адміністративної або навіть кримінальної відповідальності (відповідно ст. 41 КУпАП та ст. 271 ККУ). Разом із тим, прямої відповідальності за роботу під час повітряної тривоги наразі в Україні не передбачено.
Як оплачується простій через повітряну тривогу?
Якщо працівники під час повітряної тривоги перебувають в укриття і не мають змоги виконувати свої функції, то це оформлюється як простій не з їх вини (згідно зі ст. 113 КЗпП). Оплачується він у сумі не нижче двох третин ставки.
Якщо ж працівники можуть виконувати свою роботу в укритті, то оплата їхньої праці має відбуватися на загальних підставах. Простій в такому випадку не оформлюється.
Раніше портал Знай писав Лайфхаки можуть угробити ваше здоров'я: популярні методи порятунку від спеки виявилися смертельно небезпечними.
Також портал інформував Навіть їсти – вже розкіш: рівень бідності в Україні зашкалює.
Крім того, ми повідомляли Рішення буде остаточним: в Раді зробили заяву про мобілізацію українців до 25 років.
Останні новини
