Як повернутися з "самоволки" та уникнути кримінальної відповідальності (Відео)

"Військовослужбовець може добровільно повернутися просто у військову частину, тоді командир фіксує його повернення і впродовж 72 годин може повністю поновити йому соціальне забезпечення, фінансове забезпечення. Якщо самовільне залишення частини (СЗЧ) вчинено до трьох днів, кримінальне провадження навіть не буде відкриватися за фактом дезертирства. В інших випадках, коли військовослужбовець погоджується повернутися на службу і продовжувати захищати Батьківщину, це кримінальне провадження в суді пройде набагато швидше. І військовий далі буде служити і повністю буде забезпечуватися усім необхідним державою для виконання своїх обов'язків", – пояснила Сапьян.
Вона наголосила, що можна звернутися до військової служби правопорядку свого регіону або до Державного бюро розслідувань. Правоохоронці готові співпрацювати та обговорювати умови повернення або до військової частини, з якої було вчинено СЗЧ, або в іншу військову частину.
Сапьян нагадала, що за самовільне залишення частини і за дезертирство передбачені різні статті Кримінального кодексу.
"Самовільне залишення частини – це коли склалися таким чином обставини, що людина конкретно там більше не може нести службу і вона в такий спосіб, умовно кажучи, протестує проти цього. Дезертирство – це коли людина хоче з кінцями в такий спосіб та зумисно покинути військову службу. Є й багато тих, хто повернувся на службу і продовжує захищати державу і виконувати свої обов'язки", – сказала вона.
Сапьян зауважила, що випадки СЗЧ – не масові, проте не назвала їх кількість, зазначивши, що ворог може використати цю інформацію.
Читайте також: У Житомирі під час комендантської години п'яний правоохоронець вчинив смертельну ДТП
Дивіться відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Останні новини
