Фонд Порошенка передав військовим на Сумщині дрони, техніку та комплекси РЕБ – усе для ефективного захисту (Відео)

До лінії фронту близько 20 кілометрів. Проте місцеві мешканці із прифронтових громад Сумщини виїжджати не планують. Російських ударів по цивільному населенню не меншає. Та жителі кажуть: покладаються на Збройні сили. Щоб наші захисники могли ще ефективніше боротися з ворогом, усім необхідним їх забезпечують волонтери. Журналістка "5 каналу" Софія Фесік розповіла більше.
"Фронт наблизився, і відчуваємо, ми поряд вже прильоти. І єдине, що це така специфіка нашого організму, що організм звикає. І вже навіть діти реагують по-іншому. Вже дитина моя говорить, що "Мамо, та то наші, все добре", – місцева жителька Тетяна.
У цьому селі на Сумщині Тетяна живе від самого народження. Вчителює у місцевій школі. Розповідає, на початку повномашстабного вторгнення неподалік бачила танки. Разом із дитиною по кілька днів сиділи в підвалі. Нині до фронту лишається близько 20 кілометрів. Хвилюється, що стало складно проводити уроки:
"Якщо раніше це були такі далекі вибухи, то сьогодні вони поряд з нами. Звичайно, дуже тривожно, дуже хвилюємося за дітей, за батьки, звичайно, за себе. Працюю в закладі, переймаюся освітою і серце болить, що діти не відвідують заклад освіти".
Утім, ані Тетяна, ані інші мешканці виїжджати не планують. Син пані Валентини у 2022 пішов добровольцем захищати Україну. Жінка каже, прильоти почастішали з початком курської операції. Проте на рідній землі планує лишатися до останнього.
"Ще із самого початку я думала, що буду тут до останнього. Як би там не було. Тому що рідна домівка, є рідна домівка. Мені здається, що тут і стіни допомагають. Але, ви знаєте, ми всі живемо під Богом. На Бога тільки надіємося", – зауважила місцева жителька Валентина.
Про окупацію думати не хочуть. Вірять у збройні сили України і надійний захист. Військові кажуть, ситуація на Сумщині складна.
– Дрони на оптоволокні – це, мабуть, один із найважливіших засобів ураження противника в районах, де дуже велика насиченість засобів реб противника.
Під ворожим вогнем логістичні підрозділи доставляють усе необхідне на бойові позиції.
– Найважче в логістиці – це забезпечення підрозділів, тому що дуже часто враження фпв-дронами противника. Тяжко щодо підвозу, вивезення особового складу до позицій, а все решта – волонтери, громади надають кошти, держава надає кошти, закупівлі запасних частин і все решта щодо закупівлі, ремонту. Ми намагалися виконати свої завдання по забезпеченню саме бойових підрозділів і особового складу, щоб їм було зручно виконувати свої бойові завдання. Я вважаю, що це наше основне завдання, їхнє завдання хлопців – воювати, а наше завдання – зробити так, щоб у них було все для того, щоб вони виконували бойове завдання.
Необхідну техніку оборонцям Сумщини постачають волонтери. Зокрема, і благодійний фонд Петра Порошенка
"Тут в Сумах працюють справжні герої. На щастя, зупинили рух ворога, і робимо все можливе для того, щоб забезпечити всім, чим можемо. Мені здається, що більше половини влади, уряду, більшості парламенту і Офісу президента не уявляють собі, що тут відбувається. І дуже важливо буде, щоб вони, може, разом зі мною приїхали, подивилися. І, може, тоді не будуть перешкоджати військовим частинам отримати від нас таку необхідну для них допомогу", – наголосив лідер "ЄС".
Нині військовослужбовці отримали від Фонду Петра Порошенка ФПВ-дрони, квадроцикли, зарядні станції, комплекс радіоелектронної боротьби, екскаватор та прально-душові комплекси. Усе це – щоб ефективно і невтомно виганяти ворога з української землі.
Софія Фесік, "5 канал"
Читайте також: Порошенко натякнув, що на Курщині під час наступальних дій ЗСУ працювали комплекси "Ай-Петрі".
Дивіться також:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram . Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp . Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Останні новини
