Біполярний розлад чи геніальна гра: чому Трамп часто змінює настрій щодо путіна та війни в Україні (Відео)

Зброю – дати. Зброю – не дати. Скасувати санкції проти росії. А потім – знову допомогти Україні. Політика Трампа щодо війни, як американські гірки: то любов до путіна, то обурення ним. Але за цим – не лише емоції, кажуть експерти. А геополітична гра, тиск Китаю, втома американського виборця та особисті амбіції президента США. Чому Трамп так часто змінює настрій щодо путіна та війни в Україні? Це прозріння, стратегія чи просто роздвоєння американської політики? Розбиралася журналістка "5 каналу" Марта Шикула.
Прихильність американського президента до кремлівського диктатора не раз видавалася абсурдною. Трамп хвалив путіна, називав його "б’ютіфул", а сам путін – дзвонив йому перед Днем незалежності США.
"путін, по-перше, ошалів від щастя, що з ним почав розмовляти сам американський президент. Бо, для внутрішнього вжитку, щоб залишатися лідером росії, диктатором росії, треба завжди мати в анамнезі, в запасі, можливість в будь-який момент потелефонувати до Вашингтона. І Трамп подарував путіну таку можливість. Ми бачимо, що в хамський спосіб путін умудрився навіть перед Днем незалежності Америки зателефонувати і наплести там всяких дурниць", – зауважив політичний аналітик Володимир Цибулько.
"Володимир хоче миру", писав Трамп після перших розмов. Але ідилія закінчилася. Трамп зрозумів, що клієнт токсичний. Замість обіцянок – ультиматуми. Замість компромісів – криваві атаки. Після кожної наступної розмови по Україні летіли ракети і сотні дронів. І лінія поведінки американського лідера почала змінюватися.
"Уже на п’ятій або навіть четвертій розмові лунало легке роздратування Трампа стосовно того, що путін не виходить на конкретику. Він розповідає все що завгодно, звинувачує кого завгодно. путін просто знахабнів. Він побачив за п’ять розмов, що можна робити все, що завгодно, йому за це нічого не буде. Ну от він не виконав жодної жодної вимоги або пропозиції Сполучених Штатів", – наголосив політолог-міжнародник Олег Лісний.
І тут настрій Дональда Трампа раптово змінився, він вирішив надіслати Києву більше зброї лише через кілька днів після того, як Пентагон оголосив про повне припинення постачання. Ба більше, президент Америки не лише вирішив відновити постачання, а й надати Україні додаткові ракети для ЗРК Patriot, а також, можливо, й саму установку.
"Трамп не розраховував, що його півроку будуть ялозити обличчям по столу на цьому російському напрямку. І він почав із дуже таких вагомих аргументів. Тобто, він сказав, що я за повернення росії за стіл у Великій вісімці, тобто відновлення формату цього. Ми зайдемо там в чутливі індустрії, американські компанії зайдуть в російські чутливі індустрії. Тобто, по суті, Трамп запропонував путіну стати знову на цивілізовані якісь рейки. путін зрозумів, що він може викручувати руки Трампу. і вимагати більшого. Тобто він зрозумів, що клієнт дозрів, треба його додавлювати. путін сам не розуміє того, що кожен кожен такий удар звужує коридор його можливостей", – наголосив Володимир Цибулько.
Також політичний експерт Тарас Загородній сказав:
"Судячи з усього, вони зрозуміли, що в першу чергу путін – це проблема. З путіним не неможливо домовитись. І не виключено, що вони будуть ставити перед російськими елітами питання в тому, що прибирайте цього психа, тоді з вами будемо розмовляти, або ви будете тонути разом з ним, тому що по-іншому вже не виходить".
На настрій Трампа вплинув і привіт із Пекіну. Китай чітко заявив – ми не дамо росії програти.
"Це остаточно поставило крапку на тій ілюзії, яку плекали у Сполучених Штатах Америки про те, що, мовляв, можна економічними різними механізмами відтягнути росію від Китаю і таким чином створити окремий там полюс чи напівполюс для того, щоб не використовувати, по-перше, енергоресурси росії, по-друге, щоби Китай не розраховував на підтримку росії тощо. І це, мені здається, один із головних таких моментів, які для команди Трампа, для нього особисто, є таким червоним батогом, який підтягнув його до того, щоб змінити, я не скажу, що стратегію, але тактику точно", – пояснив голова правління Інституту світової політики Віктор Шлінчак.
Біполярна дипломатія Трампа – це шоу, кажуть експерти. Деякі називають його найбільшим шахраєм у світі і не певні, що завтра він знову не захоплюватиметься путіним, грати на боці Кремля і не припинить постачання зброї для України.
"Від Трампа ми не отримали нічого взагалі, крім тиску, погроз і та й все. Ну, в цілому ми погодились на безумовне припинення вогню. Ми підписали угоду про корисні копалини. Ми змінили свою риторику по відношенню дональда Трампа на прям максимально таку сприятливу до нього. Ми зі свого боку робимо все можливе аби його задовольнити. Але врешті нічого не змінилось. Він жодного разу не натиснув на російську федерацію. Ми бачимо, що Штати знімають санкції з Росатома, щоб вони будували обслуговували атомну електростанцію в Угорщині. Це факти. Факти – це перекриття постачання зброї, перекриття обміну розвідними для України. Це заборона там вносити в різного роду резолюції і спільні заяви, хоча б слова засудження російської агресії проти України. Це факти. І факти свідчать про послідовність дії Дональда Трампа. Його слова не мають жодного значення", – відзначив політолог Максим Несвітайлов
А позиція Трампа бʼє по ньому самому. Замість похвали – критика всередині США.
"Здається, що Трамп все вирішує. Ні, є тиск на нього подій, є тиск електоральний, тому що простий американець хоче, щоб, ну, певна частина і немала, хоче, щоб Сполучені Штати нам допомагали. І на це не можна не звертати уваги, тому що попереду вибори, насправді не президентські, але дуже важливі для республіканців", – зазначив Олег Лісний.
Своєю чергою експерт-міжнародник Станіслав Желіховський сказав:
"Можливо, це є, скажемо так, сигнал путіну про те, що дається ще вікно можливостей для переговорів, які могли би відбутися найближчим часом. Поки що про це інформації майже немає, але все ж таки, я думаю, підготовка ведеться. Дають сигнали Трампу змінювати позицію, змінювати стратегію, тому що якщо він знову, ну, надалі буде, скажемо так, послуговуватися тими тими рішеннями, які він приймав, які однозначно путін не сприймає як небезпечними для себе, ну, тоді і Сполучені Штати програватимуть. І це стосуватиметься не лише України, а й, наприклад, ситуації, пов'язаної з конфліктом на Близькому сході. Тобто Вашингтон продемонструє свою слабкість. І це нічого доброго ані США, ані особисто Трампу не відщуватиме".
Поки лідери граються в геополітичну любов, росія влаштовує в Україні терор. Американська дипломатія під Трампом – як ворожіння на кавовій гущі: сьогодні "б’ютіфул Володимир", завтра я розбомблю Москву. Чергові заяви щодо росії лунатимуть уже в понеділок – Дональд Трамп анонсує важливу заяву. Про це лідер США сказав в інтерв'ю НБС.
Марта Шикула, "5 канал"
Дивіться також відео:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram . Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp . Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Останні новини
