Як перевестись у "тил" за сімейними обставинами: адвокат пояснює тонкощі

Військовослужбовці Збройних сил України можуть подати рапорт на переведення в іншу частину за сімейними обставинами. Особливості розповідає юрист Юрій Айвазян.
На загальнодоступному юридичному порталі дівчина запитала, чи може її чоловік перевестися на службу в тил, тому що у подружжя на підході третя дитина і допомагати у догляді за двома молодшими нема кому.
Фахівець наголошує, що таке переміщення — це право, а не обов'язок командира. Тому позитивне рішення залежить від обґрунтованості прохання та переконливості аргументів.
Щоб збільшити шанси на схвалення рапорту, військовослужбовцю необхідно виконати три ключові умови:
- Отримати згоду від частини, до якої планується переведення.
- Обґрунтувати причини переміщення (сімейні обставини, здоров'я членів сім'ї тощо).
- Переконати командира своєї частини у необхідності перекладу.
Процедура регулюється ст. 110 та 112 Положення про проходження військової служби. Переклад можливий на особисте прохання з сімейних причин (наприклад, вагітність дружини, наявність неповнолітніх дітей, інвалідність родичів тощо), за наявності документів, що підтверджують.
Якщо командування відмовляє без поважних причин, військовослужбовець має право оскаржити це рішення в адміністративному чи судовому порядку.
Нагадаємо, що раніше переселенцям виплатять додаткову допомогу: де можна отримати гроші.
Як повідомляв портал "Знай.ua", виплати від 200 до 800 тисяч гривень не лише військовослужбовцям: хтось ще може отримати компенсацію.
Також "Знай.ua" писав, що повістки на порозі вже у серпні: чоловіки 50+ під прицілом мобілізації - кого торкнеться і де будуть служити.
Останні новини
