Колектори серйозно візьмуться за тих, хто брав кредити у ПриватБанку: кого саме це стосується

Український державний ПриватБанк вирішив реалізувати на аукціоні портфель списаних споживчих кредитів. Про подробиці та небезпеки повідомляється на офіційному сайті компанії.
Загальний обсяг заборгованості, що підлягає продажу, перевищує 5,2 мільярда гривень. Ці кредити визнані безнадійними, і банк давно не розраховує на їхнє повернення.
Хто опиниться у списку?
За інформацією на офіційному сайті банку, на продаж планується виставити 658 тисяч кредитних договорів. Усі вони були ув'язнені з фізичними особами, які не мають жодних пільг, та не забезпечені заставою чи майном. Дозвіл на таку угоду було видано Наглядовою радою ПриватБанку ще у червні з ініціативи Кабміну та Національного банку. Ціль — знизити обсяг проблемних активів у держсекторі. У портфель, що виставляється, увійдуть як основні суми боргу, так і нараховані відсотки.
Хто під захистом?
Проте чи всі позичальники потраплять під реалізацію. Банк уточнив, що не продаватиме заборгованості:
- військовослужбовців;
- мобілізованих громадян;
- мешканців прифронтових районів та тимчасово окупованих територій.
Як пройде продаж?
Аукціон буде організовано на державній електронній платформі СЕТАМ. Усі етапи планується завершити до 30 липня 2025 року. Хоча спочатку портфель оцінили у 5,2 млрд грн, викуп можливий навіть за 1,2% цієї суми.
Очікується, що результатом стане зменшення частки непрацюючих кредитів (NPL), яка наприкінці 2024 року становила 4,9% загального обсягу роздрібних позик банку. Це означає, що громадянам, які "забили" на свої кредити і не реагують на вимоги банку щодо погашення задовільності, почнуть дзвонити колектори.
Нагадаємо, раніше українцям обіцяють шалені зарплати: коли платитимуть по 40 тисяч.
Як повідомляв портал "Знай.ua", українцям спростили доступ до оплати комунальних послуг.
Також "Знай.ua" писав, що держава дозволила купувати пенсійний стаж за рідних: хто та як це може зробити.
Останні новини
