Краще перестати їсти цей продукт на ніч, тому що він викликає кошмари

Нове дослідження канадських вчених вказує: певні продукти можуть впливати на якість сну і навіть викликати тривожні сни. Особливо увагу дослідників привернули молочні продукти, такі як сир та сир, а також солодощі. Про це пише Health.com.
Вчені з Університету Монреалю опитали понад тисячу студентів. Їх питали про раціон, сон і самопочуття. Майже 40% учасників заявили, що харчування впливає на їхній нічний відпочинок. Серед згаданих продуктів найчастіше фігурували молочні вироби та цукор. Ті, хто їв більше овочів, фруктів чи пив трав'яний чай, навпаки, повідомляли про найкращий сон.
Особливо виражений вплив спостерігався у людей з непереносимістю лактози або харчовою алергією. У них навіть незначна кількість молочних продуктів могла викликати дискомфорт, який, на думку вчених, здатний порушити фазу швидкого сну (REM) – саме в цей період найчастіше виникають яскраві сни та кошмари.
Професор Торе Нільсен, керівник Лабораторії сну та нічних кошмарів, пояснює: болі, здуття та інші симптоми можуть ставати "тригером" для мозку, і він обробляє стрес через тривожні сни.
Однак варто враховувати, що дослідження мало спостережний характер і спиралося на суб'єктивні відчуття. Більш того, в інших наукових працях молоко називають продуктом, що покращує засипання завдяки триптофану, що міститься.
Дієтолог Марі-П'єр Сен-Онж наголошує: реакція на молочні продукти індивідуальна. У когось вони сприяють розслабленню, в інших викликають дискомфорт і порушення сну. Тому варто прислухатися до свого організму та відмовитися від потенційно "тривожної" їжі перед сном.
Загалом фахівці рекомендують робити ставку на харчування з високим вмістом клітковини та натуральних продуктів — овочів, фруктів, цільнозернових. Це допоможе не тільки покращити самопочуття, але й зробити ваші ночі спокійнішими.
Нагадаємо, раніше щитовидка вам подякує за ці 4 продукти: у яких продуктах більше йоду.
Як повідомляв портал "Знай.ua", кому в жодному разі не можна їсти ці фрукти: кому і чому.
Також "Знай.ua" писав, що втома, найгірша якість сну та погана увага: як впливає на організм постійне відкладання будильника.
Останні новини
