Незаконний вилов риби на Черкащині: на Заказнику "Сулинський" спіймали браконьєрів – збитки державі сягають понад 2,3 мільйона гривень

Державна екологічна інспекція Центрального округу разом з патрульними поліцейськими Черкащини викрили масштабне порушення у ландшафтному заказнику "Сулинський". Затримано чоловіка з мотоциклом та човнами, який незаконно виловив свіжої риби на величезну суму. Дізнайтеся, як екологи борються з браконьєрством та які наслідки чекають на порушників.
Затримання на заказнику: як спіймали браконьєрів
Екологи не дрімають! З 4 по 10 липня 2025 року Державна екологічна інспекція Центрального округу активно проводила рейди, щоб виявити та припинити порушення природоохоронного законодавства. І результати не забарилися.
10 липня, поблизу села Кліщенці, що на території ландшафтного заказника загальнодержавного значення "Сулинський", інспектори Держекоінспекції спільно з патрульними поліцейськими Черкаської області зафіксували незаконну діяльність. Був виявлений громадянин, який пересувався на мотоциклі, та мав при собі два надувні човни.
Рибне "багатство" та мільйонні збитки: що вилучили у порушника?
Під час огляду мотоцикла та човнів екологи та поліцейські виявили свіжовиловлену рибу різних видів: карась, судак, сом, щука, окунь, товстолоб, короп, лящ та плотва. Це свідчить про те, що браконьєрство було досить масштабним, адже такий улов включає як поширені, так і цінні види риб.
На порушника одразу ж склали протокол за статтею 91 Кодексу України про адміністративні правопорушення, яка стосується порушення вимог природоохоронного законодавства на територіях та об'єктах природно-заповідного фонду. Це вже серйозне покарання, але це ще не все.
На місце події викликали слідчо-оперативну групу Золотоніського районного відділу поліції, щоб встановити всі обставини цього правопорушення. Транспортний засіб (мотоцикл), човни та, звісно, всі незаконно виловлені біоресурси були вилучені.
Непоправна шкода: понад 2,3 мільйона гривень за знищені багатства
Найбільш шокуючою є сума збитків, яку екологи попередньо обрахували за цей незаконний вилов. За результатами інциденту, сума збитків, завданих державі, становить 2 мільйони 338 тисяч 657 гривень! Це колосальна сума, яка демонструє, наскільки серйозною є шкода від браконьєрства для наших природних ресурсів. Кожна виловлена рибина в заповідній зоні – це втрата для екосистеми та для майбутніх поколінь.
Державна екологічна інспекція Центрального округу наголошує, що такі заходи контролю на водоймах тривають. Це означає, що екологи й надалі пильно стежитимуть за дотриманням природоохоронного законодавства, щоб захистити наші водні багатства від таких безвідповідальних дій.
Останні новини
