Україна вже отримала майже 2 тисячі Німецьких дронів HF-1 зі штучним інтелектом (Відео)

Німецька компанія Helsing вже поставила в Україну 1950 баражуючих боєприпасів HF-1, оснащених штучним інтелектом (ШІ), розроблених у співпраці з українською компанією Terminal Autonomy. Про це під час медіа-дня в Мюнхені повідомив Саймон Брюн'єс, керівник "дронового" напряму та операцій Helsing в Україні, передає "Укрінформ".
"Ми поставили вже 1950 одиниць HF-1. Маємо поставити ще 2050", – заявив Брюн'єс, відповідаючи на питання про масштаби постачань.
HF-1 уже активно використовують українські підрозділи на фронті. За словами представника компанії, ці дрони здатні наводитись на ціль навіть за умов радіоелектронної боротьби (РЕБ), зберігаючи її в полі зору після фіксації.
У той же час компанія вже тестує в Україні новий дрон HX-2 – повністю власного розроблення Helsing. Його головні характеристики:
- вага: 12 кг, з яких 4 кг – бойова частина;
- дальність дії: до 120 км;
- крейсерська швидкість: 80–90 км/год, максимальна – до 250 км/год.
Для серійного виробництва HX-2 компанія відкрила завод у Німеччині, де вже виготовляють понад 450 одиниць щомісяця, з потенціалом зростання до 1000. У лютому Helsing оголосила про плани поставити Україні 6000 HX-2.
Серед головних інновацій HX-2:
- GPS-навігація без сигналу: використовується камера знизу, яка зіставляє зображення ландшафту з цифровою картою, забезпечуючи високу точність навігації вночі або при втраті сигналу.
- Re-ID – система повторного розпізнавання цілей, яка поєднує візуальні та логічні характеристики об'єкта (рух, час, координати) і дає змогу повторно наводитись на ціль із точністю до 99,9%.
- Зграєва тактика: програмне забезпечення Altra дозволяє координувати роботу десятків дронів одночасно під керівництвом одного оператора.
Водночас компанія підкреслює: попри технічну можливість автономного ураження цілей, рішення про ураження завжди ухвалює оператор. Це принципова позиція Helsing, з огляду на етичні й юридичні стандарти.
"Ми хочемо, щоб система залишалася під контролем людини, навіть якщо маємо технічні можливості для інших підходів", – наголосив Брюн'єс.
У тестах в Україні HX-2 демонструє стійкість до РЕБ. Якщо дрон втрачає зв'язок, він повертається до останньої точки з'єднання, де оператор може перепризначити завдання або обрати іншу ціль.
За словами Брюн'єса, адаптація HX-2 до українських умов фронту наразі завершальна: відбувається тісна співпраця з українськими військовими підрозділами.
Читайте також: україна отримає Patriot у найближчі тижні – канцлер Німеччини.
Дивіться також:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp. Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською.
Останні новини
