Будуть грести вдвічі більше людей: нардеп попередила про посилення мобілізації - за яких умов

Народна депутатка Мар’яна Безугла прокоментувала можливу демобілізацію військових, які були мобілізовані у 2022 році, та пояснила, чому сьогодні це не є реалістичним варіантом. За її словами, у разі звільнення великої кількості військовослужбовців, мобілізацію доведеться збільшити вдвічі.
"Якщо звільнити з ЗСУ людей, які мобілізовані, наприклад, у 2022-му, то треба буде набирати вдвічі більше з вулиці. Опозиція мовчить про це. І жодного чіткого плану, як це реалізувати, ніхто не пропонує", — написала депутатка у своєму дописі.
Водночас, за її словами, ні в Міністерстві оборони, ні у Збройних силах України немає системного планування чи готових сценаріїв для впровадження демобілізації.
Безугла нагадала, що ще у 2023 році подавала поправку до законопроєкту про встановлення граничного терміну служби — 36 місяців. Ця пропозиція була включена до першого читання, однак виключена до другого.
"Якщо восени 2023-го ще можна було проголосувати й за рік спланувати, то зараз це вже нереально", — зазначає вона.
Депутатка наголошує: на тлі повномасштабної війни та відсутності стратегічного планування з боку влади демобілізації у 2025 році не буде.
"Як у Другу світову — служба триватиме до завершення гарячої фази війни", — підкреслює Безугла.
На її думку, навіть за ідеальних умов — якщо зміниться керівництво ЗСУ, буде оновлено Міністерство оборони, реформується Генштаб і з’явиться справжнє планування — часткову демобілізацію можна було б почати не раніше другої половини 2026 року.
Нагадаємо, сплата штрафу не врятує від проблем: у ТЦК попередили ухилянтів - що зобов'язані зробити
Як повідомляв портал Знай.ua, відстрочка закінчиться разом з навчанням: як захиститись від мобілізації на законних підставах
Також, розвернуть на кордоні: кого з чоловіків не випустять з країни попри законне право
Останні новини
