Ви випадково дізналися про зраду, а стосунки чудові: говорити чи мовчати далі?

Ви знаєте, що партнер зрадив, але він мовчить. І при цьому ваші стосунки зовні залишаються теплими, підтримуючими, "майже ідеальними". Що робити в ситуації, коли правда вже вам відома, але озвучити її страшно? Чи варто ламати те, що у вас є, чи жити з цим тягарем далі?
Що робити, коли ви дізналися про зраду партнера, з яким у вас чудові стосунки й в його поведінці не було й натяку, розповів для РБК-Україна лайф коуч Віталій Курсік.
Чому мовчання болить сильнішеПсихологічно зрада - це не лише фізична дія вашого партнера, а й порушення довіри у стосунках. Якщо партнер мовчить, це створює відчуття подвійної зради, оскільки вами знехтували не тільки фізично, а й вважають, що ви "не варті" знати правду.
"Неприємна, але реальна ситуація. Вам не розповіли - але ви дізналися. Випадково, з чужих слів, побачили особисто, прочитали випадково (або не випадково) листування. Спосіб зараз вже не має особливого значення, бо ви вже взнали. І тепер живете ніби у двох реальностях: у зовнішній - все чудово, у внутрішній - ураган", - каже експерт.
Чому партнер мовчитьСтрах втрати
Він боїться, що зізнання зруйнує стосунки. Тим більш, що це міг бути один епізод або він не планує руйнувати ваші стосунки, чи ще не прийняв якогось рішення.
Заперечення
Партнер вважає, що краще "не ворушити", бо це усім зробить тільки гірше, боляче і призведе до з'ясування стосунків та сварок.
Відчуття провини
Часом людина розуміє, що зробила погано і не можу набратися хоробрості все розповісти. Бо стане ще гірше. А мовчання може бути навіть формою покарання самого себе.
Що ж робити далі?Забути та жити далі
"Цей варіант підходить лише тим, хто справді може забути. Тобто, не заглушити свій біль, не витіснити ці думки з голови, а прожити самостійно, пробачити та залишити у минулому", - каже фахівець.
Відверта розмова
"Це також вихід з ситуації, але якщо ви готові дізнатися правду. Не ту, що вам хочеться почути. А справжню. І найголовніше питання має бути не "чому ти так вчинив", а "що відбувалося в наших стосунках, що ти вибрав такий крок?" - додає коуч.
Вийти з гри
"Часом буває, що навіть без скандалів і конфліктів люди тихо йдуть. Бо не хочуть жити з постійною недовірою до людини, з якою пов'язав життя. І це - теж вихід, який має бути зважений", - пояснює Віталій Курсік.
Ще декілька порад:
- Дайте собі час і не приймайте рішень у перші дні
- Спостерігайте за партнером, може є зміни у поведінці, які можуть підказати щось більше за слова
- Підготуйтеся до розмови, щоб обійтися без емоцій та сліз
"Перед цим дайте відповідь собі на такі запитання: "Чому мені так боляче?", "Через зраду, чи через те, що мені не сказали?", "Я хочу зберегти стосунки або просто не хочу втрачати звичне життя?", "Я зможу жити з цією правдою, чи вона повільно з'їсть усе хороше між нами?" - радить експерт.
У яких випадках варто мовчатиЯкщо ви раптом дізналися про епізодичну зраду кілька років тому, і ваші стосунки з того часу змінилися - питання, чи варто відкривати цю тему.
Бо можливо одна помилка змусила вашого партнера змінитися самому і змінити своє ставлення до вас. У деяких випадках мовчання може стати способом зберегти стосунки, а не зруйнувати.
Але якщо мовчання та образа вас руйнують зсередини й ви не маєте спокою - то розмова має відбутися.
"Найголовніше не в тому, хто і коли зрадив. А в тому, що ви будете з цим робити далі. І вам потрібно обрати шлях, де ви не будете карати себе чи грати роль детектива, слідкуючи за близькою людиною на кожному кроці. Вам потрібна чесність та ясність, а ще - спокій", - резюмує Віталій Курсік.
Вас може це зацікавити:
- Як розпізнати одруженого чоловіка без обручки і які речі видають його брехню
- Які 10 ознак вказують, що ваші стосунки тріщать по швах
- Чоловік одружився з ботом з дозволу своєї реальної дружини й тепер живуть втрьох
Останні новини
