Заброньованим почали розсилати повістки: кого чекає "автоматична" мобілізація

В Україні триває воєнний стан та загальна мобілізація. Але, як виявилось, навіть ті чоловіки, які мають офіційне бронювання або відстрочку від служби, отримують повістки. Така ситуація викликає тривогу — як таке можливо і що з цим робити?
Пояснює юристка адвокатського бюро «Романа Сацика» Марія Ганіна. За її словами, у більшості випадків військовозобов’язані з дійсною бронню чи відстрочкою не мають отримувати повістки. Але трапляються винятки, які пов’язані не з помилками конкретного ТЦК, а з технічними недосконалостями системи.
Зокрема, повістки можуть надійти у випадках, коли чоловік вже подав заявку на бронювання або відстрочку, наприклад через додаток «Резерв+», але його дані ще не оновилися в державних реєстрах. Тобто процес оформлення триває, проте офіційно в реєстрі людина ще не має підтвердженого статусу. Саме через це система продовжує генерувати повістки автоматично.
«Повістки у нас часто надсилає Міноборони, а не ТЦК. І буває так, що в самому ТЦК знають цю особу, і що вона в процесі оформлення відстрочки. Їм взагалі ця людина не потрібна. Але повістки все одно формуються автоматично. Особливо коли в реєстрах відстрочка ще не підтягнулася», — пояснила юристка.
У таких випадках дуже важливо мати при собі документи — підтвердження того, що ви дійсно подали заявку на бронювання чи отримали відстрочку. Це можуть бути копії заяв, листи від роботодавця, внутрішні накази або будь-яке інше підтвердження, що ваша справа на розгляді.
Нагадаємо, 15 днів на оплату: що загрожує українцям за ігнорування штрафу від ТЦК - юрист розповів про наслідки
Як повідомляв портал Знай.ua, ці 7 порушень стають підставою для розшуку ТЦК: перевірте чи є ви у списку
Також, "Індульгенція від обов'язку захищати державу": у МОН ухвалили рішення про студентів старше 25 років
Останні новини
