Українці другий день збиралися на протести проти скандального закону щодо НАБУ та САП – які настрої (Відео)

Знову мітинги по всій Україні. Другий вечір поспіль українці збиралися на протести проти скандального закону, який вже підписав президент. Тепер доєдналися Харків, Чернівці, Вінниця та Миколаїв. У Києві люди стояли на площі біля театру Франка, адже це найближче місце до Офісу президента. На місці була кореспондентка "5 каналу" Катерина Чала, яка розповіла, що було на другий день протесту.
Другий день після підписання закону, який скасовує незалежність НАБУ і САП. Люди знову зібралися, аби висловити свою незгоду із рішенням влади. Але тепер їх стало більше. Вони говорять, що виходитимуть доти, доки влада не змінить свого рішення.
Як і напередодні, збір оголосили на 20:00, проте вже о 19-й до площі не можливо було підійти. Людей стало принаймні вдвічі більше. Серед учасників – молодь, ветерани, військові, родини захисників, активісти. Протестувальники тримали плакати з вимогами до влади, а також голосно озвучували їх.
– Тільки сьогодні доєдналися. Вчора, на жаль, не встигли, бо це дуже спонтанна історія. Але сьогодні ми доєднуємось і ми впевнені, що ми здобудемо певних змін.
– Як на мене, це найгірша новина за всю війну, з того, що я про неї чув. І це вперше, коли за весь час війни виникло питання, а навіщо я тут і для чого це. Як військовослужбовець мене це хвилює.
– Сподівалися, що вчорашній мітинг дасть результат. Він не дав. Тому треба підтримувати. Наразі комунікація недостатня, очевидно, а від недокомунікації з'являються проблеми. І комунікація не тільки з нами, як з народом, але і з європейськими партнерами, з західним партнером.
На 2 день вимоги майже не змінилися, проте тепер замість "Вето на закон" лунає "Новий закон". В соціальних мережах окреслили головні правила мітингу: без провокацій, без спікерів, без політиків та без гасл російською мовою.
– Я сподіваюся, що все ж таки ця мирна акція і далі продовжуватись. І влада відреагує на це, тому що зараз трошки не на часі, щоб воно переросло в щось більше. І я, як колишній бойовий медик, не хотів би бути людиною, якій би довелося надавати першу домедичну допомогу ще тут. Тому я сподіваюся, що все пройде мирно.
– Насправді, я думаю, що оскільки закон вже підписаний до скандування в ВЕТО, тому закон вже не зовсім актуальний. Тому новий закон – це більш актуальна кричалка. Тому я думаю, що сьогодні це найважливіше. Тиснути на те, що був піднятий новий закон.
На акцію спротиву вийшли у різних містах України. В Одесі люди протестують біля Міського саду. Після завершення мітингу колона рушає центром міста.
– Хотілося б очікувати просто адекватної реакції і на те, щоб нас почула влада, почула громаду. Ми скочуємось трошки не в той бік, куди хотілося б і за що ми боролися з 2014 року, і за що боремося зараз, і за що борються наші хлопці, і то, чому ми більше всього прагнемо – це свободи в своїй вільній країні.
– Робити їх за один день буквально, коли в нас є закони, які буквально стоять таки три. Це про військових, про військову службу, яка для мене важлива, бо мій батько військовий. Я не можу не бути тут.
Другий вечір поспіль проводять на площі біля пам'ятника Тарасу Шевченку понад півтори тисячі львів'ян. Акцію розпочали хвилиною мовчання, згодом виконали Гімн України.
– Я прийшов , бо мені не байдуже..
– Вчора ввечері Зеленський підписав.. вимагаємо, щоб ми продовжували свій шлях у Європу..
На другий день до протесту доєдналися і харків'яни. Для них це наймасштабніша акція від початку Великої війни.
– Ми виходили вчора, я бачила, що в Харкові немає акції офіційно. І ми зібралися, там нас людей було вісім, ми просто списалися в чатиках в твіттері.
– Обурення і, чесно, такий конкурс дуже сильний, бо я не розумію, як так сталося. У пана президента була така велика підтримка, і він зараз цим підписом просто її всю знищив, відповів людей до того, що вони перш за все повмасштабне вторгнення вийшли на вулиці протестувати.
На другий день акцій президент таки почув протестувальників і пообіцяв, що запропонує Верховній Раді розглянути новий закон, який має врахувати всі норми для незалежності антикорупційних органів.
Катерина Чала, Орест Пона, "5 канал"
Нагадаємо, напередодні, 22 липня, відбулися масштабні акції протесту.
Читайте також: 23 липня у містах України розпочалися акції протесту через законопроєкт про НАБУ й САП, на вулиці вийшли тисячі людей.
Дивіться також:
Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram . Хвилина – і ви в курсі подій. Також стежте за нами у мережі WhatsApp . Для англомовної аудиторії маємо WhatsApp англійською
Останні новини
