Дозволять ще й грошей дадуть: українці можуть відкрити приватний дитсадок

Українські підприємці отримали нову можливість — державна програма "Власна справа" тепер охоплює сферу дошкільної освіти.
Це означає, що охочі відкрити приватний дитячий садок, ясла чи центр раннього розвитку можуть розраховувати на державну допомогу у розмірі до 1 мільйона гривень. Відповідне рішення вже ухвалив Кабінет Міністрів.
За словами міністра економіки, відтепер гранти зможуть отримувати і ті, хто вже працює у дошкільній сфері, і ті, хто лише планує розпочати бізнес у цьому напрямі. Передбачається, що така підтримка дозволить прискорити розвиток мережі приватних дошкільних закладів по всій країні, забезпечивши більше місць для маленьких українців.
Учасники програми зможуть отримати:
- до 500 тис. грн за умови створення щонайменше двох робочих місць;
- від 500 тис. до 1 млн грн — якщо створюються щонайменше чотири робочі місця і підприємець вкладає 30% власних коштів, решта 70% — за рахунок гранту.
Виділені кошти можна використовувати для ремонту та облаштування приміщень, придбання меблів, побутової техніки, іграшок, методичних матеріалів, а також на маркетинг і рекламу. Крім того, допустимо запуск бізнесу з франшизи або придбання транспорту, який буде необхідний для функціонування установи.
Що ще важливо знати про програму "Власна справа"
Ця державна ініціатива існує вже кілька років та орієнтована на підтримку мікро- та малого бізнесу. В рамках програми можна отримати стартову допомогу від 50 до 250 тисяч гривень, причому звертатись за грантом може не лише досвідчений підприємець, а й людина без попереднього бізнес-досвіду.
Для отримання суми понад 75 тис. грн необхідно створити від одного до двох робочих місць — залежно від розміру допомоги, яку запитують. Молодь до 25 років також може брати участь: їм доступна сума до 150 тис. грн. з єдиною умовою — зареєструватися як ФОП. Створення робочих місць для цієї категорії не є обов'язковим.
Окремі умови передбачені і для підприємців із восьми прифронтових областей – вони можуть претендувати на гранти до 500 тис. грн. грн за аналогічних вимог з працевлаштування.
Грантові кошти допускається використовувати для закупівлі устаткування, сировини, оренду приміщень чи лізинг. Всі заявки подаються через платформу Дія з обов'язковим додатком бізнес-плану.
Нагадаємо, раніше продовжили допомогу до липня: хтось може отримати.
Як повідомляв портал "Знай.ua", субсидію дадуть навіть із боргами.
Також "Знай.ua" писав, скільки мають отримувати пенсіонери , щоб жити, а не виживати.
Останні новини
