Знищення заводів із виготовлення "Шахедів": чому Україна не може цього зробити

Військовий оглядач Іван Киричевський розповів, скільки на сьогоднішній день росіяни мають майданчики, з яких запускаються безпілотники-камікадзе типу "Шахед" і чому Україна не може протидіяти їм. Про це пише "Еспресо" .
Тільки за відкритими даними вже налічується не менше 13 таких майданчиків у Росії та, ймовірно, інфраструктура зберігання БПЛА більш розгалужена та укріплена, ніж здається.
Киричевський нагадав, що раніше західні ракети Storm Shadow і SCALP-EG вже завдавали ударів по захищених підземних складах із цими дронами. Росія, за його словами, активно будує укріплені укриття не лише для техніки, а й для особового складу.
Також експерт зазначив, що ведуться міжнародні ініціативи щодо створення далекобійного ракетного озброєння для України , включаючи участь Німеччини. Однак розробка ракет — тривалий процес, і тому Україна вже зараз має накопичувати резерви такої техніки, щоб у майбутньому завдавати прицільних ударів по виробничих об'єктах, наприклад, у Єлабузі.
Киричевський так описував завод у Єлабузі:
"Росіяни створили такий об'єкт у Єлабузі, який можна називати як завгодно — гігантською складальною майстернею, концтабором у нацистському стилі або концтабором китайців, де є уйгурський район. Це дуже великий об'єкт, на якому працює дуже багато людей, які збирають і склеюють усі деталі, що надходять з Китаю та інших джерел імпорту."
На його думку, саме за такими виробничими центрами потрібно завдавати точкових ударів, незважаючи на складність їхнього руйнування.
"Шахеди" як головна ударна сила рф
Завдання ускладнюється тим, що росіяни побудували дуже продуману та стійку логістику. Завдяки цьому їм вдається нарощувати обсяги виробництва "Шахедів". Наразі ці дрони фактично замінили ракети як основний спосіб доставки бойових зарядів. У межах багатьох комбінованих атак кількість боєголовок, доставлених "Шахедами", перевищує показники ракет у 2-3 рази. Якщо ракети можуть нести близько 10–15 тисяч тонн вибухівки, то дрони – до 20–30 тисяч тонн.
Можливості росії з нарощування виробництва
Аналітик з авіації Костянтин Криволап додав, що для здійснення масованих атак на постійній основі - наприклад, запусків по 2 тисячі "Шахедів" на добу - Росії потрібно було б побудувати щонайменше 10-20 нових заводів. Наразі таких потужностей у країни немає, але загроза їхньої появи вимагає від України рішучих та запобіжних дій.
Нагадаємо, раніше військовий зробив прогноз після закінчення війни в Україні , заявивши, що фінал можливий вже зовсім скоро.
Як повідомляв портал "Знай.ua", Мадяр спрогнозував, чи завершиться війна в Україні 2025 року.
Також "Знай.ua" писав, що росіяни намагаються ізолювати одне велике українське місто.
Останні новини
