Змія, яку вважали вимерлою, знову з’явилася на Барбадосі

На острові Барбадос науковці знову знайшли барбадоську ниткоподібну змію (Tetracheilostoma carlae) -найменшу змію у світі, яка, як вважалося, зникла ще 20 років тому. Про це повідомляє Associated Press.
Несподіване відкриття зробив під час весняної експедиції 2025 року Коннор Блейдс, керівник природоохоронного проєкту Міністерства навколишнього середовища Барбадосу. Піднявши камінь у лісі, він помітив крихітну змію, схожу на черв’яка, й узяв її з собою до лабораторії.
У мікроскоп вчений побачив характерні для цього виду ознаки: бліді жовті лінії на спині, очі, розташовані збоку голови, та особливу луску на носі. Це стало доказом, що вимерла рептилія насправді жива і досі мешкає у дикій природі.
Організація Re:wild офіційно оголосила вид "заново відкритим".
Барбадоська ниткоподібна змія -сліпа, неотруйна і завдовжки до 10 см. Вона риє нори в ґрунті, харчується термітами та мурахами, відкладає лише одне яйце.
Втім, науковці занепокоєні: скорочення лісів на Барбадосі може поставити цей рідкісний вид під загрозу зникнення.
Змію вперше ідентифікували у 2008 році за музейними зразками. Її відкрив професор Університету Темпл С. Блер Хеджес і назвав на честь своєї дружини -Carlae.
Раніше повідомлялося, що вчені з Університету Східного Теннессі зробили унікальне відкриття, яке дозволяє по-новому поглянути на еволюцію земноводних.
Наймолодший ссавець: вчені розкрили еволюцію норвезького лемінга
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
