Що робити, якщо старе авто набридло, а на нове немає грошей: у вас є 3 варіанти

Частина власників міняє автомобіль не тому що він виробив свій ресурс і почав дошкуляти відмовами, а тому що машина в родині давно і банально набридла. Бувалі автомобілісти виробили на такий випадок кілька рецептів.
Про те, як утриматись від витрати грошей на заміну машини тільки ради цікавості, читайте в матеріалі РБК-Україна.
Коли хочеться "щось новеньке"Якщо нова машина - не варіант, бо не хочеться лізти в борги, можна спробувати переосмислити свою нинішню. Підкажемо, що у внутрішній кухні автовиробників є такий термін як "сприйняття автомобіля" - це те, як водій (та користувач в цілому) відчуває машину.
Причому маркетологи мають на увазі сприйняття не тільки усіма органами почуттів людини, а й почасти на підсвідомому рівні. Знаючи це, можна підкорегувати щось у своїй старій машині, щоб вона здавалася вам якщо не новою, то трохи іншою. Є кілька напрямків дій.
Технічна турботаПерш за все варто позбутися всього, що формує відчуття зношеності. Навіть дрібні деталі - розхитані педалі, заїдаючі замки, тріщини в обшивці салону, шум вихлопної системи чи підвіски - псують враження. Всі ці нюанси слід усунути – і після тривалого користування "розбовтаною" машиною вона здаватиметься іншою.
Зовнішній марафет
Віддайте машину на "естетичну терапію": зверніться до професійної мийки або студії, яка спеціалізується на детейлінгу (на косметичному догляді). Кузов слід добре вимити та покрити восковою поліроллю. Скло - обробити антидощем для яскравого блиску. Фари та ліхтарі - відполірувати, щоб повернути їхнім плафонам прозорість (фари) чи первинні кольори (ліхтарі).
Також треба оновити пластикові деталі - спеціальні препарати зроблять їх яскравішими (як і боковини шин, до речі). У салоні потрібне ретельне прибирання, бажано хімчистка. Пластик - оновити поліроллю або реставраторами.
Якщо всі дрібниці в салоні і на кузові будуть у повному порядку, навіть стара машина засяє.
Фото: насправді і не дуже свіжий роками автомобіль може залишатись кращим за деякі нові (unsplash.com)
Спробуйте зробити щось, що надасть вашому авто унікального характеру. Наприклад, поставте стильні диски, замініть задні ліхтарі на більш сучасні з преміальної версії, додайте рейлінги на дах чи встановіть протитуманні фари.
Можна замінити сидіння і дверні карти, використавши такі від багатішої комплектації вашої моделі або навіть активувати приховані електронні функції, доступні лише у топових комплектаціях.
Іноді цікава технічна новинка, наприклад, як мультимедійний центр із навігатором і сенсорним дисплеєм, здатна вдихнути нове життя в знайоме авто. Найкращий варіант - якщо ця система буде штатною, просто з більш багатої комплектації.
Аудіосистема теж може змінити загальне враження - доволі легко й недорого можна поліпшити звучання, додавши компонентні динаміки, а ще краще, включивши у систему підсилювач.
ПорівняйтеЩоб переглянути своє ставлення до власної машини, варто сісти за кермо іншої - простішої або дешевшої. Можливо, вона буде новішою, але менш функціональною. Зверніться до когось із друзів і влаштуйте тест-драйв в ускладнених умовах - неідеальними дорогами або у щільному міському трафіку - а потім порівняйте відчуття.
Так, це трішки маніпулятивно, але метод працює: повертаючись за кермо своєї машини, ви можете раптом відчути, наскільки вона зручніша, динамічніша чи просто приємніша у повсякденному використанні.
ВисновокОблиште осторонь ваше палке бажання придбати щось новеньке і чесно поміркуйте - звідки взялася ця апатія до старого автомобіля? Згадайте, що вас колись привабило в ньому. Можливо, позитивні риси досі залишились, просто ви їх не помічаєте?
Порівняйте з тією моделлю, про яку зараз мрієте: чи є у неї суттєва перевага, чи це просто нове захоплення? Емоції важливі, але покупка машини - це ще й інвестиція, і її варто обдумати раціонально.
Якщо змінити авто поки що неможливо, можна трохи зіграти проти власної закоханості в "нову" модель - почитайте про її слабкі сторони. Це допоможе зберегти холодну голову та дочекатися більш зручного моменту для покупки.
Раніше в нашій публікації ми розповідали, за якими ознаками вибрати надійний вживаний автомобіль.
Також у наших публікаціях нещодавно ми застерігали споживачів від п’яти грубих помилок, які роблять автомобілісти при виборі типу кузова.
При підготовці статті були використані матеріали Autobild та Autocar.
Останні новини
