Не все так корисно, як здається: 6 міфів про "здорову їжу", які має знати кожен
www.rbc.ua
Tue, 06 May 2025 15:33:18 +0300
Популярні уявлення про здорове харчування не завжди відповідають дійсності.
Навколо здорової їжі виникло багато міфів, в які продовжують вірити мільйони, хоча наукові дослідження давно їх спростували.
РБКУкраїна проект Styler також повідомляє про правила, який варто дотримуватись при правильному харчуванні.
Сухофрукти не завжди корисні За словами гастроентеролога Євгенії Белінської, вони містять вітаміни та багато концентрованого цукру.
До того ж вони часто оброблені консервантами чи підсолоджувачами.
Тому їсти їх можна, але будьте обережні, вони часто провокують здуття і в необмеженій кількості та можуть навіть сприяти набору ваги.
Натуральне не означає безпечне Не кожен натуральний продукт корисний.
Наприклад, натуральні сиропи це все той же цукор.
Натуральні продукти можуть бути вирощені в екологічно забруднених районах і можуть містити важкі метали, пестициди або інші шкідливі речовини.
Без належної обробки та зберігання натуральні продукти швидко псуються і можуть спричинити харчове отруєння наприклад, від зараження сальмонелою або ботулізмом.
Безглютенове не завжди краще Якщо немає целіакії або непереносимості глютену, сенсу уникати його немає.
А в безглютеновому часто більше цукру, жиру та крохмалю.
Для людей без целіакії чи глютенової чутливості відмова від глютену не дає жодної доведеної користі.
Іноді це навіть погіршує харчування.
Крім того, ціна не завжди відповідає якості, а багато безглютенових продуктів це просто маркетинговий хід.
Вітаміни в таблетках не заміна їжі Жоден БАД не перекриє дефіцит повноцінного харчування.
Харчування це не лише вітаміни Їжа містить не тільки вітаміни, а й мінерали, білки, жири, вуглеводи, клітковину, антиоксиданти, фітонутрієнти всі вони важливі для здоровя.
Таблетки зазвичай містять лише деякі з цих речовин.
Вітаміни з їжі засвоюються краще.
Наприклад, вітамін C з апельсина засвоюється ефективніше, ніж його синтетичний аналог у таблетці, завдяки наявності супутніх речовин флавоноїдів Фреш не замінює фрукти У фрешах менше клітковини і більше цукру.
Глюкоза всмоктується швидше, тому голод настає скоріше.
Один стакан соку може містити кілька фруктів, які у твердому вигляді ви б не зїли за раз це сприяє переїданню та надлишковому споживанню калорій.
Деякі корисні речовини наприклад, вітамін C швидко руйнуються при контакті з повітрям та світлом, тому фреш швидко втрачає свою поживну цінність.
Хліб не ворог Цільнозерновий хліб джерело енергії, клітковини, мікроелементів.
Він не є основною причиною набору ваги, а лише надлишок калорій у раціоні.
Помірне споживання хліба цілком прийнятне в раціоні для схуднення.
Повна відмова від улюблених продуктів, якот хліб, може призвести до зривів і переїдання.
Правила здорового харчування Здорове харчування це основа добробуту та енергії.
Ось кілька основних принципів, як можна харчуватись здорово різноманітність їжте різноманітні продукти, щоб забезпечити організм усіма необхідними поживними речовинами.
Включайте овочі, фрукти, цільнозернові продукти, білки мясо, рибу, бобові і здорові жири оливкова олія, горіхи порції звертайте увагу на розміри порцій.
Навіть здорову їжу не можна їсти без міри менше оброблених продуктів намагайтесь уникати продуктів, які містять багато цукру, солі та трансжирів чіпси, фастфуд, солодощі регулярність прийому їжі їжте 45 разів на день, включаючи здорові перекуси між основними прийомами їжі, щоб підтримувати рівень енергії гідратація не забувайте пити достатньо води зазвичай близько 2 літрів на день, залежно від активності та погоди фізична активність поєднуйте здорове харчування з регулярною фізичною активністю для кращих результатів Вас може зацікавити Названо найкраще вялене мясо, яке містить багато вітамінів та мінералів 8 суперфудів, які містять більше білка, ніж яйце Топ5 варіантів легкої вечері, які допоможуть схуднути При написанні матеріалу використовувались такі джерела Instagramсторінка гастроентеролога та терапевта Євгенії Белінської та сайт WebMD.
Останні новини
