"Дати свій сигнал": чому в Раді хочуть встигнути ратифікувати угоду зі США до 9 травня
www.rbc.ua
Tue, 06 May 2025 15:45:00 +0300

Верховна Рада хоче ратифікувати угоду про корисні копалини до 9 травня, адже це сакральна дата для російського диктатора Володимира Путіна.
Так Україна дасть свій сигнал разом із США про те, що тепер вона трошки більше в безпековому контурі, ніж була до цього.
Як повідомляє РБКУкраїна, про це перший заступник голови Верховної Ради Олександр Корнієнко розповів в ефірі телемарафону.
Ми працюємо над тим, щоб це цього тижня було мова йде про ратифікацію Радою угоди про надра зі США ред.
.
Ми не можемо розголошувати час, місце і дату засідання.
Але повірте мені, що як тільки буде технічна можливість після засідання комітету, ймовірно сьогоднішнього, з цим рішенням ознайомитися і зібрати залу, то відразу це буде, сказав Корнієнко.
Він зазначив, що всі розуміють, що 9 травня є сакральною датою для Путіна.
Для Путіна вона важлива, і, на жаль, є такі, бачите, потуги зібрати якусь кількість світових лідерів і удати, що Росія знову рукопожатая.
І я думаю, що ми маємо встигнути дати й свій сигнал разом із нашими партерами США, з її президентом Трампом про те, що тепер Україна трошки більше в безпековому контурі ніж була до цього.
Вона й так була в безпековому контурі, але така угода дає можливість тут і зараз говорити про збільшення безпеки та, звичайно, відновлення повоєнної України також, додав Корнієнко. Він також розповів, чи набуває угода чинності одразу після ратифікації Верховною Радою.
Ратифікація відбувається підписаного урядом документа.
Його всі бачили.
Він є в додатку до внесеного у Верховну Раду законопроєкту 0309 про ратифікацію даної угоди.
Додаткові документи це не додаткові документи.
Це інші документи, в них інший статус свій, пояснив заступник голови ВР.
За його словами, це угоди на рівні імплементацій та відповідних виконавчих органів DFC у США та Агенція державного приватного партнерства в Україні тощо.
І вони не підлягають ратифікації.
Це абсолютно урядова діяльність.
І я думаю, що там буде все абсолютно зрозуміло і прозоро подано суспільству з боку уряду, додав Корнієнко.
Угода України та США про надра Нагадаємо, 1 травня Україна і США підписали стратегічну угоду про створення Інвестиційного фонду відновлення, а також про співпрацю у сфері критично важливих корисних копалин.
Документ охоплює 57 найменувань мінералів.
Вже 2 травня представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук повідомив, що Кабмін схвалив законопроєкт, який необхідний для запуску спільного зі США інвестиційного фонду.
Незабаром законопроєкт про ратифікацію має ухвалити Верховна Рада.
Згідно з джерелами РБКУкраїна, це відбудеться 8 травня.
Детальніше про те, що Україна пообіцяла США в угоді про надра, а також, як буде працювати фонд відновлення читайте в матеріалі РБКУкраїна.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
