Міносвіти дало пораду батькам, які бояться залишати в Україні своїх синів-старшокласників
glavcom.ua
Wed, 07 May 2025 18:10:00 +0300

Заступник міністра освіти і науки Михайло Винницький дав пораду українським родинам не відправляти дітей за кордон після школи.
Адже, за його словами, нині українські студенти мають змогу вступити до найкращих університетів країни, що подекуди перевершують можливості навчання в Польщі.
Про це Винницький сказав у проєкті громадської ініціативи Голка Мости України, інформаційним партнером якого виступає Главком.
Я нагадую, що у нас мобілізаційний вік 25 років, і немає жодних перспектив його зниження.
Тому паніка, що я мушу вивезти сина у 17 років, бо його мобілізують абсолютно нераціональна.
Подруге, якщо мама дивиться на перспективу дитини, то варто обирати освіту, яка дасть найбільший поштовх до саморозвитку.
Я можу бути чужинцем в освітньому закладі Європи, який завжди націлений на підготовку своїх.
Освіта як функція це завжди підготовка своїх громадян для життя у своїй державі, розповів Михайло Винницький.
Заступник міністра освіти і науки зауважив, що якби він сам вступив до польського вишу, то автоматично став би іммігрантом.
Він пояснив, що це означало б соціалізацію в польському середовищі та скоріш за все лишиться іммігрантом до кінця життя.
Повірте мені, як іммігранту в Україну, цей статус залишається дуже довго з людиною і з цього вирватися надзвичайно важко.
А якщо ти залишаєшся іммігрантом, то починаєш з найнижчого соціального щабля, зазначає політик.
За словами Винницького, у Польщі навряд чи просто можна вступити до Варшавського, чи Ягеллонського університету, натомість легко потрапити до провінційного або приватного закладу освіти третього рівня.
Натомість, за його словами, якщо навчатися в Україні, то абітурієнт матиме доступ до кращого університету ніж у Польщі, що дасть йому поштовх до подальшої реалізації в житті.
Як приклад наводить власну сімю, де всі діти віком 22, 20, 18 і 15 років навчаються в Україні.
Нагадаємо, що в Україні готуються до змін у правилах надання відстрочок від мобілізації для студентів.
Законопроєктом пропонується встановити обмеження особи, які навчаються у системі професійної або фахової передвищої освіти і яким більше ніж 25 років, не матимуть права на відстрочку від мобілізації.
Також Міністерство освіти і науки України анонсувало розширення права на відстрочку від мобілізації для педагогів закладів позашкільної освіти.
Оксен Лісовий Позашкільна освіта допомагає розкривати в дітей інтерес до природничих дисциплін.
Останні новини
