Перша угода Трампа. Торгівельна війна з Британією
ua.korrespondent.net
Thu, 08 May 2025 22:41:00 +0300

США уклали торговельну угоду з Великобританією, яка стала першою домовленістю зі країною, проти якої Дональд Трамп спочатку оголосив торговельну війну, а потім поставив її на трьохмісячну паузу для переговорів про уступки. Трамп назвав угоду повною і всеохопною, однак економісти та експерти попереджають, що йдеться лише про швидку угоду з ним особисто, а не про торговельний договір між країнами подібні документи погоджуються роками і затверджуються парламентами.
Без деталей Експерти нагадують, що Трамп із легкістю розриває навіть справді всеохопні торговельні союзи, і тому оголошена в четвер угода має скоріше символічний і політичний характер, ніж економічний і торговельний.
Вона дозволяє Трампу стверджувати, що його торгова війна приносить дивіденди Америці, і країни одна за одною вишиковуються в чергу за поступками.
Владам Британії, з іншого боку, політичну вигоду принесе той факт, що вони першими домовилися з Трампом, хоча ціна цієї домовленості поки не оголошена.
Деталі угоди поки не оголошені, і поки не ясно, чи будуть нові умови торгівлі вигідні Британії, а якщо так, то порівняно з чим з тими неважливими, що були до Трампа, чи з тими жахливими, що стали після того, як Трамп ввів проти всіх британських товарів імпортне мито в 10, а автомобілі та сталь обклали тарифами в 25.
Імпортні мита оплатять американці, але вони зроблять британські товари дорожчими і тому скоротять попит на них.
Трамп вважає, що це відродить американську промисловість, підвищить доходи бюджету і скоротить дефіцит торгівлі США.
Економісти попереджають, що його торгова війна підірве і американську, і світову економіку.
Тактика Трампа Перша угода в рамках 90денного мораторію трохи розрядить напругу на фінансових ринках, які зустріли торговельну війну Трампа масштабним розпродажем в очікуванні кризи.
Однак полегшення буде обмеженим, оскільки переговори з головним торговельним партнером Китаєм лише починаються цього тижня і обіцяють бути складними, оскільки Китай досі жорстко відповідав на всі напади Трампа і не збирався йти на жодні поступки, доки США не скасують заборонні тарифи на китайські товари.
І навіть якщо угоди будуть укладені з усіма країнами, базове килимове мито на весь імпорт у США в 10, ймовірно, залишиться, що підірве торгівлю, розженить інфляцію і скоротить доходи бізнесу і населення, попереджають економісти.
Та й самі угоди Трампа справа минуща.
Існує велика різниця між торговельними угодами і торговельними домовленостями.
Торговельні угоди обмежені, короткострокові і часто поверхневі.
Торговельні домовленості всеохопні, довгострокові, змістовні і вимагають схвалення Конгресу.
Головний ризик угод сам Трамп, попереджає експерт дослідницького центру ECIPE Девід Хеніг, який представляв Британію на торговельних переговорах з США в перший термін Трампа.
Останні новини
