Діти хочуть на «СВО»: у Росії школи готують наступне покоління солдат – WP
glavcom.ua
Sat, 10 May 2025 04:59:00 +0300

Після вторгнення в Україну президент Росії Владімір Путін розгорнув ще один фронт ідеологічний.
Його мета сформувати покоління юних росіян, готових до майбутніх війн, які, на його переконання, потрібні для відновлення імперської величі.
Як показує репортаж The Washington Post, ця мета поступово досягається, і прикладом цього є 14річний Єгор із Бєлгорода, передає Главком.
У кімнаті підлітка висить прапор ПВК Вагнер, а стіни прикрашені інфографікою із закликами до денацифікації України, військовими картами та іграшковою зброєю.
Хлопець носить дитячу форму, подаровану батькомвійськовим, і захоплено розповідає про навчання керувати дронами в патріотичному таборі одному з понад 200 центрів по всій країні, створених за указом Путіна.
Із 2022 року в Росії спостерігається потужна мілітаризація освіти.
Переписано шкільні підручники, збільшено фінансування патріотичних організацій, а Юнармія, державна воєнізована структура для підлітків, нещодавно подвоїла свій бюджет.
Сучасна юнацька політика Кремля відтворює радянські моделі, зокрема комсомол і ДОСААФ, військовоспортивне товариство СРСР.
У школах, якот середня школа 2 у Губкіні, учні виготовляють георгіївські стрічки, пишуть листи солдатам.
Класні кімнати й коридори прикрашені портретами загиблих на війні.
Директорка школи, нагороджена за патріотичне виховання, розповідає, що багато учнів прагнуть добровільно приєднатися до війни.
На уроках історії, як у вчителя Ігоря Гребьонкіна, Велика Вітчизняна війна так у Росії називають Другу світову подається як моральний код, а боротьба з нацизмом як сучасна місія.
У нас тепер є колективний історичний імунітет, стверджує він, прирівнюючи Україну до нацистської Німеччини.
Про трагедію в Бучі вчитель каже доказів немає, але якби були, відверто визнав би провину.
Утім, він переконаний, що російські солдати керуються мораллю.
У Курську підлітки в уніформі збирають автомати, повторюючи однакові меседжі про російські цінності, фашизм в Україні та необхідність захисту Батьківщини.
На запитання журналістів, чи існують альтернативні точки зору на війну, одна дівчина відповіла Ні.
Ви ніколи не почуєте інших пояснень.
Путінська держава будує ідеологічно однорідне покоління молодь, яка з дитинства готується до війни і вірить у її необхідність.
Як зазначає видання, така система виховання не лише формує погляди, а й готує новобранців для наступних конфліктів.
Раніше ми писали, що російський диктатор Володимир Путін запросив на своє свято багатьох соратників, однак деякі з них відмовилися від участі в параді. Фото тих, хто таки прибув до Москви зібрав Главком.
Останні новини
