Питання фентанілу відіграватиме ключову роль у тарифних переговорах між США та Китаєм – WSJ
www.pravda.com.ua
Sat, 10 May 2025 04:58:29 +0300

Проблема фентанілу стане ключовим питанням у торговельних переговорах між США та Китаєм, які відбудуться 1011 травня у Швейцарії.
Ці перемовини можуть визначити подальший курс економічних відносин між двома країнами, які перебувають у стані економічної війни.
Джерело The Wall Street Journal Деталі За інформацією видання, міністр громадської безпеки Китаю Ван Сяохун приєднається до делегації, очолюваної віцепремєром Хе Ліфеном довіреною особою президента Китаю Сі Цзіньпіна.
Вони зустрінуться з міністром фінансів США Скоттом Бессентом і торговим представником Джемісоном Гріром у Швейцарії в суботу та неділю на переговорах, які мають вирішальне значення для майбутнього торговельних відносин між двома країнами.
Важливою темою переговорів стане питання фентанілу синтетичного опіоїду, що спричинив наркотичну кризу в США.
Адміністрація Трампа раніше закликала Китай вжити рішучіших заходів для боротьби з виробництвом і експортом хімічних речовин, необхідних для виготовлення фентанілу, але взаємна недовіра між країнами значно ускладнює ці зусилля.
Дослівно Сі призначив Вана свого близького соратника ключовою особою у переговорах з Вашингтоном щодо того, як реагувати на занепокоєння президента Трампа щодо ролі Китаю у торгівлі фентанілом, що стало кроком до організації нинішніх торговельних перемовин.
Деталі Китайські чиновники наголошують, що їхня готовність до співпраці в боротьбі з наркотиками є актом доброї волі, водночас зазначаючи, що американські тарифи знижують їхню зацікавленість у розвязанні проблеми фентанілу.
Присутність Вана означає одне фентаніл не лише тема обговорення, а й ключовий елемент торговельних переговорів між США та Китаєм на цьому етапі, зазначила директорка китайської програми у вашингтонському аналітичному центрі Stimson Center Юн Сун. Рівень готовності Китаю до співпраці покаже, наскільки сильно він прагне укласти торговельну угоду, додала вона.
Раніше Трамп запровадив мита у розмірі 145 на китайські товари.
У відповідь Пекін запровадив тариф у 125 на американську продукцію.
Напередодні переговорів президент США Дональд Трамп повідомив, що готовий знизити тарифи на китайські товари до 80 рівня, який хоч і означатиме деескалацію, але все ще перешкоджатиме нормальній двосторонній торгівлі.
80 тариф на Китай здається правильним Вирішувати Скотту Б., написав Трамп, маючи на увазі Бессента.
Пізніше, 9 травня, міністр торгівлі США Говард Лутнік повідомив Fox News, що президент, ймовірно, збереже значну частину так званих дзеркальних тарифів на торгівлю з Китаєм, але остаточний рівень може становити близько 34.
Останні новини
