Боротись чи тікати: опитування показало, скільки поляків захищатимуть країну у разі війни
www.rbc.ua
Mon, 12 May 2025 14:10:22 +0300

Більшість поляків побоюються загрози існуванню їхньої держави, а понад третина у разі нападу планують тікати за кордон або у безпечніші регіони.
Такі дані показало опитування IBRiS.
Про це пише РБКУкраїна із посиланням на повідомлення Polskie Radio 24.
Результати дослідження IBRiS Опитування IBRiS показало, що 63,3 респондентів стурбовані загрозами для країни з боку інших держав.
Цей показник на 7,2 більший, ніж торік. У разі нападу на Польщу 21,3 респондентів заявили про бажання втекти за кордон, а 15,4 хотіли б поїхати до безпечного місця в країні.
42,5 поляків спробували б захистити себе, перебуваючи за межами свого місця проживання, але цей показник на 14,8 пунктів нижчий, ніж роком раніше.
Зниження готовності до боротьби та соціальної довіри Опитування також показало, що серед поляків знизилась готовність до бойових дій у складі військових або воєнізованих формувань.
Лише на 21,8 опитаних готові встати на захист країни, тоді як рік тому цей показник становив 30,1.
Своєю чергою, коли йдеться про захист сусідів від агресії, навіть у разі поганих стосунків, 73,3 респондентів заявили про готовність допомогти.
Однак тут теж спостерігається спад порівняно з попереднім роком.
Окрім цього, дане опитування виявило низький рівень соціальної довіри.
77,3 поляків вважають, що потрібно бути обережним у контактах з іншими людьми, і лише 21,4 вважають, що більшості людей можна довіряти.
Польща підтримує Україну у боротьбі проти російських окупантів фото Getty Images Додамо також, що рівень тривоги серед поляків щодо ймовірності війни зріс, відколи Росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну у лютому 2022 року.
Читайте також про те, що у Польщі кожна родина до кінця 2025 року отримає посібник про те, як підготуватись до евакуації та вистояти у кризових умовах на випадок війни чи стихійного лиха.
Над створенням матеріалів уже працює МВС спільно з Міноборони та Центром безпеки уряду.
Раніше ми писали про те, що Німеччина не виключає великої війни в Європі вже в найближчі 47 років, оскільки Росія може напасти на територію НАТО.
Саме тому у країні вже закликають громадян бути готовими до надзвичайних ситуацій, а для школярів навіть запроваджують спеціальні програми, де навчатимуть, як вижити у критичних умовах.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБКУкраїна в Telegram.
Останні новини
