Після підриву Каховської ГЕС – на межі екологічної катастрофи: у Кривому Розі можуть прорвати аварійний ставок із шахтними водами
life.znaj.ua
Mon, 12 May 2025 19:20:37 +0300

Через скидання шахтних вод у аварійний ставок балка Свистунова опинилася на межі.
Міністерство захисту довкілля готує термінову реконструкцію і веде перемовини з європейськими та японськими партнерами для залучення інвестицій.
Проблема не нова, але після підриву ГЕС критична Міністерка захисту довкілля Світлана Гринчук відвідала Кривий Ріг.
Один з перших обєктів балка Свистунова, яка вже багато років приймає шахтні води з підприємств Кривбасу.
Проблематика стану водних ресурсів Кривбасу має багаторічну історію.
Але питання, які не вирішувалися десятиліттями, ще більш загострилися після російського теракту на Каховській ГЕС, пояснила Гринчук.
Що зараз відбувається на обєкті Ситуація критична щороку в ставок скидають близько 13 мільйонів кубів високомінералізованих шахтних вод обєкт переповнений, термін його експлуатації завершився ще 5 років тому гребля деформується, вода просочується з дна, а це загрожує отруєнням річки Інгулець головного джерела водопостачання для Кривого Рогу та Миколаєва.
Накопичувач перебуває в аварійному стані.
Його спроможність безпечної акумуляції шахтних вод наближається до критичної, наголосила міністерка.
Що планують робити На зустрічі з обласною та міською владою, представниками водного агентства, екоінспекції та підприємств регіону обговорили реконструкцію балки і очистку шахтних вод.
Маємо декілька технічних рішень і вже ведемо перемовини з міжнародними партнерами.
Зокрема, з Європейським інвестиційним банком та японською стороною у межах програми Joint Crediting Mechanism, розповіла Гринчук.
Хто ще долучиться До процесу планують залучити Дніпропетровську ОДА для моніторингу ситуації на місці Криворізьку міську владу та підприємства для технічного супроводу міжнародні фінансові установи для інвестування в реконструкцію.
Що на кону У разі прориву греблі вміст ставка може потрапити до річки Інгулець а це десятки мільйонів кубометрів отруйної води.
Це не просто загроза довкіллю це реальна небезпека для людей.
Зволікати далі неприпустимо.
Маємо обєднати зусилля центральна та місцева влада, бізнес і партнери, щоб нарешті вирішити питання не лише водопостачання, але і якості води та екологічної безпеки, підсумувала Гринчук.
Останні новини
