Новий формат уроків історії: в Україні запустили проєкт, який змінює шкільну освіту
www.rbc.ua
Mon, 12 May 2025 19:25:43 +0300
В Україні запустили Скарб освітній проєкт, який перетворює уроки історії на захопливу подорож у минуле.
Без дат і конспектів лише жива анімація, реконструкції, арттерапія та музика від зірок.
РБКУкраїна проєкт Styler розповідає більше про ініціативу, яка має допомогти українським школярам та вчителям переосмислити вивчення історії.
Що відомо про Скарб Перший урок в рамках проєкту присвячений темі ранніх словян.
Діти не лише переглядають візуально насичене навчальне відео, а й беруть участь у воркшопі з прядіння створеному фольклористкою Наталкою Лещенко де буквально доторкаються до історії.
Над створенням матеріалів уроку працювала велика команда освітян, методистів, художників та музикантів.
Серед них режисер Олександр Корєшков, креативна продюсерка Ольга Навроцька, художниця з костюмів Антоніна Белінська, саундпродюсери Настя Воган та Олег Фагот Михайлюта.
Особливу увагу команда приділила візуальній достовірності одяг героїв у відео це реконструкції за матеріалами археології та етнографії.
Усі зображені артефакти та візуальні матеріали мають наукове підґрунтя.
Вони відтворені за зразками з музейних фондів і археологічних джерел у тісній співпраці з істориками, археологами та профільними науковцями.
Ми створювали матеріали не просто як цікаву альтернативу підручника, а як повноцінний навчальний інструмент, що відповідає всім вимогам базової середньої освіти.
Відео це лише частина.
До нього додаються чіткі методичні рекомендації для вчителів які види діяльності застосовувати, які результати навчання мають бути досягнуті.
Ми співвідносили кожен елемент уроку з модельними навчальними програмами, щоб зробити цей контент не лише емоційно сильним, а й педагогічно точним, зазначає кандидатка історичних наук Антоніна Макаревич.
Урок адаптований до вимог Нової української школи НУШ та доступний безкоштовно на сайті Скарбу.
В чому цінність Скарбу Проєкт має на меті не просто викладати факти, а створювати емоційний та культурний звязок із минулим.
Скарбу переконані замість зубріння дат діти мають отримати емоційний досвід, що допоможе їм відчути свою ідентичність та приналежність до української культури.
Я мріяла, щоб діти перестали сприймати історію як набір дат.
Щоб у них зявилося відчуття гордості, звязку, захоплення власною культурою, розповіла під час презентації Скарбу ініціаторка проєкту, авторка Щоденників війни Христина Храновська.
Проєкт наразі доступний до тестування, а команда збирає зворотний звязок для подальшої розробки нових тем.
У планах серія повноцінних уроків з історії України для 79 класів, адаптованих до різних форматів навчання офлайн, онлайн, в укриттях.
Сьогодні особливо важливо будувати національну ідентичність через освіту.
Проєкт Скарб приклад того, як це можна робити глибоко й сучасно, зазначив Міністр освіти й науки України Оксен Лісовий під час презентації.
Вас може зацікавити Що зміниться для випускниківвідмінників чим тепер замінять медалі Стало відомо, як зміняться ціни на навчання у вишах на контракті Коли школярі України підуть на літні канікули у 2025 році дати та нюанси
Останні новини
