В Австралії через токсичні водорості загинули сотні морських тварин

Масове цвітіння токсичних водоростей спричинило загибель понад 200 морських істот біля узбережжя Південної Австралії. Про це повідомляють The Guardian та BBC.
Серед загиблих – глибоководні акули, восьминоги, кальмари, креветки, краби та скати.
Цвітіння водоростей виду Karenia mikimotoi охопило площу понад 4500 квадратних кілометрів, а у деяких місцях поширилося на глибину до 20 метрів. Ці водорості виділяють токсини, які можуть спричиняти удушення та кровотечі в риб, а також діють як нейротоксин, вражаючи нервову систему та мозок.
За словами керівника некомерційного проєкту OzFish South Australian Бреда Мартіна це ніби токсична ковдра, яка вкрила морських мешканців.
Серед мертвих знайшли навіть триметрову велику білу акулу. За підрахунками OzFish та вчених-волонтерів, майже 47% загиблих тварин були променеперими рибами, а 26% – акулами та скатами.
Фахівці зазначають, що подібні спалахи водоростей трапляються й раніше, але настільки масштабне цвітіння – рідкісне явище. Вони попереджають, що це може мати довгострокові наслідки для місцевих екосистем, оскільки загинули як дорослі особини, здатні розмножуватися, так і молодняк, який слугує їжею для інших хижаків.
Причиною масового цвітіння, ймовірно, стала тривала морська спека та відносно спокійна погода, яка зупинила природне перемішування вод. За словами речника Департаменту охорони довкілля Південної Австралії, останнім часом температура води в регіоні була на 2,5°C вища, ніж зазвичай, що створило ідеальні умови для розмноження токсичних водоростей.
Хоча ці водорості не є небезпечними для людей, вони можуть спричиняти подразнення шкіри та респіраторні симптоми.
Раніше повідомлялося, що у Китаї виявлено стародавню водорість, вік якої може досягати мільярда років.
Більше 80% відсотків коралових рифів на Землі під ризиком вимирання
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
