Іміджевий ризик. Зустріч Трампа з терористом

Президент США вперше за 25 років зустрівся із сирійським лідером. Трамп та Ахмед аш-Шараа провели переговори в Саудівській Аравії в середу, 14 травня. Це непересічна подія, адже президент Сирії колись присягнув на вірність Аль-Каїді та прийшов до влади на чолі угруповання, яке Вашингтон назвав терористичною організацією.
Колишній терорист
Шараа роками очолював офіційне крило Аль-Каїди Хаят Тахрір аш-Шам в сирійському конфлікті. Він вперше приєднався до угруповання в Іраку. Там у 2006 році його навіть брали в полон американські військові, п’ять років він провів у іракській в'язниці.
У 2018 році заявив про розрив звʼязків з цією організацією. Зазначимо, що США навіть пропонували 10 млн доларів за його голову.
Незважаючи на занепокоєння у Білому домі щодо колишніх зв'язків сирійських лідерів з Аль-Каїдою, Трамп сказав, що Вашингтон вивчає можливості нормалізації відносин з урядом Сирії, починаючи з його зустрічі з Шараа.
Зміна політики США
Зрозуміло, що така позиція Трампа – це іміджевий ризик, тож виникає питання: навіщо це йому.
Напередодні прессекретар Білого дому опублікував повідомлення, у якому американський президент закликав Шаріат приєднатися до Об'єднаних Арабських Еміратів, Бахрейну та Марокко, які нормалізували відносини з Ізраїлем відповідно до Авраамських угод, укладених за посередництва США у 2020 році.
Сполучені Штати також сподіваються, що Саудівська Аравія приєднається до Авраамських угод, але переговори призупинилися після початку війни в Газі, і королівство наполягає на тому, що нормалізації не може бути без палестинської державності.
Проте у вівторок, після зустрічей у Саудівській Аравії, Трамп заявив, що країна приєднається до угод у свій час і заявив про скасування санкцій проти Сирії.
Таке рішення відбулося попри глибоку підозру Ізраїлю щодо адміністрації Шараа, якого в країні продовжують називати дджихадистом.
Зазначимо, що зняття санкцій США дуже вигідні для Шараа, який намагається поставити країну під контроль уряду після повалення колишнього президента Башара Асада.
В свою чергу міністр закордонних справ Саудівської Аравії принц Фейсал бін Фархан ас-Сауд заявив, що Ер-Ріяд підтримуватиме економічне відновлення Сирії та що після зняття санкцій у країні з'явиться багато інвестиційних можливостей та відкриє шлях для більшої участі гуманітарних організацій.
Невдоволення Ізраїлю
Союзник США Ізраїль виступає проти послаблення санкцій проти Сирії. На що Трамп заявив, що його поїздка на Близький Схід не ставить країну на другий план, хоча він оминув ізраїльських чиновників під час свого туру.
Як пишуть місцеві ЗМІ, ця поїздка Трампа є останньою подією, яка сіє сумніви щодо пріоритетів Вашингтона, оскільки паралельно з цим США просувають свої ядерні переговори з Іраном.
"Чудова зустріч"
Сьогодні Трамп заявив журналістам, що налагодження його відносин з країнами Близького Сходу, "дуже добре для Ізраїлю".
Він сказав, що зустріч із Шараа, якого він описав як молодого, привабливого хлопця з дуже сильним минулим, була "чудовою".
"У нього є реальний шанс втриматися", – сказав Трамп.
Міністр закордонних справ Сирії заявив, що на зустрічі між Трампом і Шараа обговорювалися питання боротьби з тероризмом та співпраці у ліквідації впливу збройних груп, які загрожують стабільності в Сирії, включаючи Ісламську державу.
Після цієї зустрічі відбудеться ще одна між міністром закордонних справ Сирії та його американським колегою Марко Рубіо.
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
