Небезпека в чашці: названо найшкідливіший чай, який всі постійно купують

Не всі знають, але є чай, який продається в супермаркетах, аптеках та маркетплейсах, хоча він дуже шкодить здоров'ю. Йдеться про так звані "детокси" або проносні напої, які радять купувати нібито для "полегшення" та схуднення.
РБК-Україна (проект Styler) розповідає, чим небезпечний такий чай, а також як не натрапити на пастку маркетологів.
Серед напоїв, які виглядають натурально і навіть корисно, є ті, що насправді можуть серйозно зашкодити здоров’ю. Один із таких - популярний "детокс-чай" для схуднення. Упаковки з написами"слім", "очищення", "мінус 2 кг за тиждень" здаються безпечними, бо нібито містять лише трави та натуральні інгредієнти.
Але саме вони часто мають у складі сінну (сену), касію або інші проносні компоненти . Їх купують і п’ють навіть ті, хто ніколи не вивчав, як діють ці речовини. Все через те, що маркетологи зробили такі чаї надто популярними. А обіцянки схуднути, "прочистити кишківник" чи просто покращити
Що робить чаї для схуднення небезпечнимиОсновний компонент, сінна, забезпечує сильний проносний ефект . У медицині її використовують точково, короткочасно, лише за необхідністю . Але у фітнес-чаї вона стає щоденним напоєм "на ніч" або "для очищення".
Регулярне вживання такого чаю порушує роботу кишківника , адже він звикає до стимуляції та втрачає здатність працювати самостійно . В результаті з`являються хронічні запори, дискомфорт, здуття . Крім того, такі чаї вимивають рідину і важливі електроліти , що може викликати:
- слабкість і головний біль
- судоми, зниження тиску
- порушення серцевого ритму.
Окрім цього, у деяких випадках при тривалому вживанні сінни можливе токсичне ураження печінки . Особливо обережними слід бути таким тим, у кого:
- хронічні захворювання
- проблеми з печінкою або серцем
- знижений імунітет
- хвороби шлунково-кишкового тракту.
Також чай не варто приймати дітям, вагітним і тим, хто годує грудьми , а ще людям, які приймають будь-які інші ліки.
Попри те, що чай виглядає як звичайний трав’яний збір, він має системну дію і не підходить для тривалого застосування .
Такі чаї справді можуть дати "мінус" на вагах. Але це не жир, а вода і вміст кишківника . Через кілька днів організм стає зневодненим, а шлунок порожнім, тому вага дійсно знижується, але жодного реального схуднення не відбувається . Щобільше, втрата рідини й електролітів може викликати:
- запаморочення
- сухість шкіри
- стрес для організму.
Саме тому, перед тим як купувати популярний чай для схуднення, завжди читайте склад . Якщо серед інгредієнтів є сінна, касія, "Cassia angustifolia", "senna leaf" або щось із вказівкою "проносний ефект" - цей товар залишаємо на полицях магазину.
Замість цього обирайте прості чаї без непотрібної стимуляції: ромашку, м’яту, шипшину, імбир . Для схуднення потрібні виключно правильний раціон, фізична активність і вода.
Вас може зацікавити
- Яка ковбаса найнебезпечніша та точно не має опинитися у вашому кошику
- Які макарони найшкідливіші для людини
- Які продукти повільно руйнують мозок та провокують деменцію.
Під час створення матеріалу було використано джерела: Healthline, NHS.
Останні новини
