У Туреччині виявили християнську мозаїку напередодні візиту Папи Римського

У місті Ізнік на заході Туреччини під час будівельних робіт археологи знайшли надзвичайно добре збережені мозаїки, які датуються періодом раннього християнства, повідомляє Anatolian Archaeology.
На мозаїці зображено корабель і оленя - символи, які часто зустрічаються в ранньохристиянському мистецтві. Дослідники вважають, що артефакт може походити з I-IV століть нашої ери - часу становлення християнської віри. Археологи зараз досліджують іконографію мозаїки, аби встановити її богословське та історичне значення.

Відкриття викликало резонанс, особливо з огляду на запланований візит Папи Римського Лева XIV - він прагне виконати останню волю свого попередника Папи Франциска, який не встиг відвідати Ізнік, хоча вважав це місто ключовим для християнської спадщини. Саме там у 325 році нашої ери відбувся Перший Нікейський собор, а цього року світ відзначатиме його 1700-річчя.
Цікаво, що недавно, 29 квітня, аматор-шукач скарбів заявив, що йому нібито вдалося ідентифікувати точне місце проведення Першого Нікейського собору таобіцяв розкрити точне місцезнаходження цього археологічного об'єкту за $50 мільйонів.
У зв’язку з останніми відкриттями, археологи та культурні діячі закликають ЮНЕСКО надати Ізніку статус Світової спадщини. Нові мозаїки можуть стати вирішальним аргументом на користь цього рішення.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у Туреччині під час незаконних розкопок виявили давньоримську мозаїку.
У турецькому "Місті гладіаторів" виявили 2000-річний саркофаг
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
