Слова без ясності. Розмова Трампа з Путіним

Президент Дональд Трамп в понеділок, 19 травня, провів коротку телефонну розмову зі своїм українським колегою Володимиром Зеленським, а потім зателефонував російському диктатору Володимиру Путіну.
Розмова з очільником Кремля тривала понад дві години. Путін після розмови з Трампом відразу вийшов до журналістів, а президент США ще раз зв'язався із Зеленським.
Що сказав диктатор
Як повідомляють російські ЗМІ, Путін вів переговори з Трампом телефоном із Сочі. Загалом ці переговори президент РФ назвав "змістовними, відвертими та дуже корисними". Він також "висловив вдячність Трампу за роль США у відновленні прямих переговорів між Росією та Україною".
"Президент США озвучив свою позицію щодо припинення вогню. Зі свого боку, я зазначив, що Росія також виступає за мирне врегулювання української кризи. Ми просто повинні визначити найефективніші шляхи руху до миру", - сказав президент РФ.
Ось основні тези Путіна, які він озвучив пропагандистам, після розмови з президентом США.
- Росія виступає за зупинку бойових дій, але необхідно виробити найбільш ефективні шляхи руху до миру;
- Росія готова працювати над меморандумом з Україною, що включає і припинення вогню;
- РФ та Україні необхідно знайти компроміси, які влаштували б усі сторони;
- "Ми, загалом, на правильному шляху", - путін про відновлення переговорів з Україною.
Як додає ТАСС, меморандум також передбачатиме "можливе припинення вогню на певний період часу, якщо будуть досягнуті відповідні домовленості".
І ключове у цих всіх, начебто позитивних сигналах, традиційна кремівська заява: "треба усунути першопричини конфлікту".
Слова без ясності
Саме через цю заяву, як пише ВВС, немає жодних ознак кардинальної зміни позиції Росії. Як нагадує видання саме через "корінні причини кризи" Росія взагалі вторглася в Україну.
Однак, як зазначає ЗМІ, диктатор порушує питання спільного "меморандуму" з Україною, який би проклав шлях до припинення вогню та, зрештою, мирної угоди з Києвом, хоча можливі умови в будь-якому з цих документів залишаються такими ж неясними, як і завжди.
Ще один висновок полягає в тому, що, за словами Путіна, російські та українські делегати продовжують контакти після безрезультатних переговорів у Стамбулі.
Після того, як його представник у Стамбулі Володимир Мединський, очільник Кремля також натякнув, що РФ готова обговорювати "компроміси", але поки що немає ясності щодо того, якими вони можуть бути.
"Дуже добра" розмова
В свою чергу Дональд Трамп також вважає, що розмова з Путіним пройшла "дуже добре", додавши, що "Росія та Україна негайно розпочнуть переговори щодо припинення вогню та, що ще важливіше, завершення війни".
Ще низка тез очільника Білого дому:
- — Умови переговорів визначать самі сторони, бо тільки вони знають усі деталі.
- — Розмова з путіним тривала понад 2 години, її тон і дух були "чудовими".
- — "Якби все було погано, я б сказав це зараз", - наголосив Трамп.
- — Росія зацікавлена у великій торгівлі зі США після завершення війни. Трамп підтримує цю ідею.
- — Україна може стати великим бенефіціаром у процесі повоєнного відновлення.
- — Трамп проінформував про початок переговорів Зеленського, Урсулу фон дер Ляєн, Макрона, Мелоні, Мерца та Штубба.
- — Ватикан, за словами Трампа, дуже зацікавлений у переговорах і може долучитися.
- — "Нехай процес почнеться!", - підсумував Трамп.
З ким розмовляв Трамп?
Виявляється президент США сьогодні розмовляв не тільки з Путіним. Його план також передбачав, що він поговорить з президентом України Володимиром Зеленським та деякими лідерами НАТО.
У своїй останній публікації на Truth Social, яка з'явилася після телефонної розмови з президентом РФ, він перерахував, з ким ще він розмовляв сьогодні:
- Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн
- Президент Франції Еммануель Макрон
- Прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні
- Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц
- Президент Фінляндії Александр Стубб
Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp
Останні новини
