У нас авангард виринає без знання авангарду, - Діана Клочка про українське мистецтво 20 століття
Про це вона розповіла на каналі «UKRAINE THE BEST».
«Оскільки я читала лекції, присвячені українським художникам і 40-х, і 50-х, і 60-х, і 70-х, і 80-х, можу сказати, що ми дійсно відрізняємося від усіх інших художників світу, я б так сказала. У нас авангард виринає без знання авангарду. Розумієте? У нас не було у публічному просторі авангарду, він був знищений, він пішов у спецхрани або був знищений фізично. І в цьому сенсі сталася така дивовижа, тому що він ніби був, і його ніби не було, він ніби був присутній, і ніби його якось пригадували дивним чином. Тому що у 40-х роках, звісно, дуже мало цих проявів, але у 50-х, щойно стало можливо отримувати якусь інформацію, якось моментально відреагували (ред. – художники)», - розповідає Діана Клочка .
На її думку, першою дівою українського авангарду і його червоною ниткою є Ганна Собачко-Шостак, яка у своїх роботах дивним чином відмовлялась від усього традиційного і природного, але у радянські часи її виставляли виключно як майстриню декоративного мистецтва.
Насправді ж, підкреслює гостя програми, Ганна Собачко не тільки мала власний унікальний стиль, але надихнула Аллу Горську на монументалізм і вплинула на творчість Любові Панченко. Щодо Панченко, зазначає мистецтвознавиця, то її роботи публікували у журналі «Радянська жінка» як варіації на народну вишивку, насправді ж вона була дизайнеркою.
«Вона з обрізок пальтових тканин робила панно. Тому тут ще один такий феномен, я б сказала, Любові Панченко. І вона дійсно також, найімовірніше, бачила роботи Собачко-Шостак. Тобто це ще одне відгалуження виходить отаке у дизайн чи у такі панно», - пояснює Діана Клочка .
Як повідомляв Знай.ua, Богомазов розповів, як поставив «Сон літньої ночі» із прибульцями: «Шекспір у нас вийшов дуже сучасний».
Також Знай.ua писав про те, що Міхіна про стиль роботи Івана Урвиського: «Він дає актору неймовірно багато волі».
Останні новини
