Шпигунство на кордоні? У НАТО заявили, що росіяни могли зламати камери: реакція ДПСУ

Розвідки країн НАТО заявили, що хакери ГРУ могли отримати доступ до камер на кордоні України. Проте українські прикордонники спростовують це.
Про це у коментарі РБК-Україна розповів речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко.
"По системах відеоспостереження ДПСУ на кордоні проникнення чи втручання не було", - сказав він.
За словами Демченка, прикордонники сусідніх країн також не повідомляли про сторонній вплив на їх інформаційні системи, зокрема і не системи відеоспостереження.
Речник ДПСУ наголосив, що українські прикордонники не фіксували зламу камер відеоспостереження - це стосується як пунктів пропуску, так і зеленої зони кордону.
Демченко додав, що прикордонники постійно на контакті з колегами з інших країн. Як зазначив речник, у випадку впливу на електронні системи інших країн ДПСУ поділиться інформацією, щоб врахувати це і у своїй діяльності.
Хакерські атаки РФАгентство кібербезпеки та захисту інфраструктури (CISA) Департаменту внутрішньої безпеки США оприлюднило звіт, в якому повідомило про хакерські атаки російського ГРУ. Йдеться про 85-й Центр спеціальних служб, який серед кіберфахівців також відомий як Fancy Bear, APT28, Forest Blizzard або BlueDelta.
У звіті зазначається, що російські хакери з кінця лютого 2022 року активізували атаки на логістику країн НАТО. Мішенями хакерських атак ставали компанії, причетні до постачання допомоги Україні.
Проте також повідомляється, що хакери захопили тисячі IP-камер на прикордонних пунктах пропуску та залізничних вузлах, що дозволило російській розвідці у режимі реального часу спостерігати за колонами допомоги.
Видання The Guardian з посиланням на звіт розвідувальних служб Британії та союзників теж повідомило, що ГРУ отримав доступ до камер відеоспостереження на кордоні України , щоб шпигувати за постачаннями допомоги.
Національний центр кібербезпеки Великої Британії (NCSC) закликав приватні компанії, що беруть участь у наданні допомоги, "вжити негайних заходів для самозахисту". За даними центру кібербезпеки, хакери РФ могли отримати доступ до камер на прикордонних переходах, військових об'єктах та залізничних станціях, а також доступ до дорожніх камер.
Зазначається, що близько 10 тисяч камер було встановлено поблизу "військових об'єктів та залізничних станцій для відстеження переміщення матеріалів до України", з яких 80% знаходилися в Україні та 10% - у Румунії. Також були атаковані камери у Польщі, Угорщині та Словаччині.
Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.
Останні новини
